10 Aralık 2018

Mobil Satışların %92’si iPhone ve iPadlerden

Her geçen gün farklı bir mobil alışveriş araştırması şaşırtıcı verilerle yayınlanmaya devam ediyor.

RichRelevence ve GigaOM tarafından 1 Nisan ve 18 Aralık 2011 tarihleri arasında 3.4 milyar adet online alışverişin değerlendirmesi ile gerçekleştirilen bir araştırma, iPhone ve iPadlerin mobil satışlardaki yerinin düşünülenin daha da yukarısında olduğunu ortaya çıkardı.

Bu dönemde gerçekleşen online alışverişlerin %92’sinin iPhone ve iPadlerden geldiğini öne süren araştırma yetkilileri, IOS kullanıcılarının ortalama sipariş tutarının Android kullanıcılarına kıyasla %19 daha yukarıda olduğunu da belirttiler.

Mobil alışveriş yapan kesimin alışveriş tutarlarının yüksekliğinin de altını çizen firma, Apple mobil cihazların ortalama alışveriş tutarlarının 123 dolar, Android cihazlarının ise 101 dolar olduğunu paylaştı.

Mobil alışverişlerin toplam online alışverişlerdeki yerinin hala oldukça düşük olduğunu belirten firma yetkilileri, bu oranın hızla arttığını, fakat araştırılan dönemin sonunda mobil alışverişlerin toplam online alışverişlerdeki yerinin %3.74 civarlarında olduğunu belirttiler.

Nisan ayında toplam online alışverişlerin sadece %1.87’sine denk gelen mobil alışverişlerin, geçen 9 ay içerisinde 2 katı oranında artış göstererek %3.74’e yükseldiği araştırmada paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*