21 Kasım 2018

Rocket Destekli FoodPanda, 20 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

FoodpandaGeçtiğimiz yıl Türkiye’den çekilme kararı alan Rocket Internet‘in desteklediği şirketlerden biri de FoodPanda. Rocket’dan aldığı destek sonrasında 12 ülkeye daha servise başlayan şirket, hizmet ağını genişletip 23 ülkeye ulaştırmıştı. Bu gelişmelerin ardından en büyük rakipleri Just Eat ve Delivery Hero ile boy ölçüşmeye başlayan Foodpanda, rekabeti kendisinden yana çevirebilecek 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Dünya çapında 15.000 restoranla çalışan FoodPanda’ya yatırımı, yine Rocket Internet desteği bulunan AB Kinnevik venture capital şirketi gerçekleştirdi. Rusya’nın en önemli risk sermayedarlarından olan şirketin, Fab, One Two TripHailo ve Virool girişimlerine yatırımı bulunuyordu.

Gerçekleşen yatırım, online yemek servisi sektörünün gelecek açısından da önemini bir kez daha ortaya koyuyor. FoodPanda ile aynı hizmeti veren Delivery Hero 50, Just-Eat ise 64 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Bu yatırımların bir diğer anlamı da, bu sektörün birçok oyuncusu olması sonucunda teknolojik ilerlemeyi başarılı bir şekilde gerçekleştiren markanın ön planda olacağıdır.

FoodPanda’nın Yönetici Direktörü Ralf Wenzel konuyla ilgili, aldıkları yatırımın servis ağlarını farklı ülkelere genişletmekle beraber hali hazırda bulundukları ülkelerdeki farklı şehirlere ulaştıracağını belirtti. Örnek olarak ise, şu an için 3 şehirde bulunduklarını Rusya’da amaçlarının 17 şehirde yer almak olduğunu verdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*