12 Kasım 2018

Rocket Destekli Lamoda 130 Milyon Dolar Yatırım Aldı

LamodaRusya merkezli Rocket destekli Lamoda yine Rocket bünyesinde bulunan Access Industries, Summit Partners ve Tengelmann Group’dan yatırım aldı. Moda dikeyinde yer alan sitenin aldığı yatırım miktarının ise 130 milyon dolar olduğu açıklandı.

Lamoda, yapılan anlaşmanın şu ana kadar Rusya’nın gördüğü en büyük yatırım anlaşması olduğunu belirtiyor. Buna en yakın imza ise, Lamoda’nın kuzeni Zalora tarafından 100 milyon dolar ile atılmıştı.  O anlaşmanın venture capital tarafını da yine Summit Partners ve Tengelmann Group oluşturuyordu.

2011 yılında kurulan Lamoda, aylık 20 milyon tekil ziyaretçi sayısıyla Rusya’nın en çok tıklanan iki e-ticaret sitesi arasında yer alıyor. 1 milyondan fazla ürünün yer aldığı sitede 800 adet uluslararası marka boy gösteriyor.

Avrupa’nın gözde e-ticaret pazarları arasında yer alan Rusya, global ekosistemin en hareketli grubu olan Rocket’ın da önem verdiği pazarlar arasında yer alıyor. Türkiye pazarında hızlı giriş ve çıkışıyla bilinen Rocket, son zamanlarda yatırımlarını olağan çizginin de üstüne çıkardı. Mayıs ayının başında yine kendi desteği bulunan Namshi‘ye yatırım yapan şirket, aynı hafta Foodpanda‘ya da yatırım yapmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*