21 Kasım 2018

Rocket’ın Online Yemek Servisi Hellofood 8 Milyon Dolar Yatırım Aldı

hellof
Dünyanın farklı pazarlarında açtığı klon şirketlerle bilinen Rocket Internet şimdi de Orta Doğu e-ticaret pazarındaki etkisini artıracak bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Rocket’ın online yemek servis şirketi FoodPanda’nın ağında bulunan Hellofood.com’a iMENA Holdings’ten 8 milyon dolarlık bir yatırım geldi.

Rocket Internet ve iMENA arasında yapılan ortaklık anlaşması sonrasında Hellofood için ayrılan 8 milyon dolarlık yatırım fonu bugün JW Marriott Marquis, Dubai’de gerçekleşen bir konferans ile duyuruldu.

Latin Amerika, Asya, Orta ve Batı Avrupa ve Orta Doğu’da 28 ülkede hizmet vermekte olan Hellofood, dünya çapında toplam 3 milyar kişiye ulaşıyor. FoodPanda’nın ağı içinde yer alan Hellofood, şimdiye kadar toplamda 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Şirkete yatırım yapan firmalar arasında Investment AB Kinnevik ve Phenomen Ventures bulunuyor. iMENA da bu global yatırımcılar arasında yerini aldı ve Orta Doğu’daki online endüstrideki en büyük yatırımı yapan şirket olarak öne çıktı.

Hellofood’un yakın geçmişte Suudi Arabistan’a açılması ve önümüzdeki dönemlerde Orta Doğu’daki diğer pazarlara da açılacak olması iMENA’yı doğrudan bir stratejik partner haline getirmiş oluyor. Aynı zamanda Rocket Internet’in de Orta Doğu’daki eli bu ortaklık ile daha da güçlenmiş olacak. İlerleyen yıllarda büyük potansiyele sahip bu pazarda şimdiden yer alarak güçlü bir pozisyona gelmek, ünlü kuluçka merkezi Rocket’in bu bölgede yaptığı yatırımların da sayısını artırabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*