15 Kasım 2018

Rocket Internet Destekli Dafiti 70 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

dafiti
Güney Amerika pazarında aktif bir şekilde bulunan Rocket Internet’in moda odaklı girişimi Dafiti, Kanadalı yatırım fonu Ontario Teacher’s Pension Plan’den (OTPP) 70 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

2011 yılında Brezilya’da kurulan Dafiti, ilk zamanlarında bölgedenin orta sınıftaki tüketicilere yönelik ürünler sunuyordu. Hızlı bir şekilde büyüyen şirket, şu an Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’da da hizmet vermekte. Sitenin cirosuyla ilgili bir bilgi paylaşılmıyorken, şirketin aylık 25 milyon aylık tekil ziyaretçisi bulunuyor. 2000 marka ile çalışmakta olan Dafiti’de satışa sunulan ürün sayısı 125.000 civarında.

OTPP’den aldığı 70 milyon dolarla beraber toplam aldığı yatırım miktarını 225 milyon dolara ulaştıran Dafiti’nin önceki yatırımcıları arasında JPMorgan ve Quadrant Capital Advisors bulunuyor. Şirket bu yılın başlarında Meksika’lı bir ayakkabı markası olan Leon Group’tan da 10 milyon dolarlık yatırım aldı.

Aldıkları bu yatırım ile başka pazarlara açılmayı planlamadıklarını belirten Dafiti sözcüsü, bu yatırımı şu an hizmet vermekte oldukları pazarlardaki faaliyetlerini ve ürün çeşitliliğini artırıp, müşteri hizmetlerinde geliştirmeler yapmak için kullanacaklarını da dile getirdi.

Rocket Internet geçtiğimiz Temmuz ayında 500 milyon dolarlık bir yatırım alarak, faaliyetlerine devam edeceğini duyurmuştu ve Dafiti yatırımının ardında Rocket’ın Latin Amerika’daki varlığı daha da sağlamlaşmış oldu. Dafiti ile Latin Amerika e-ticaret pazarının en önemli 5 ülkesine ulaşmakta olan şirketin, ilerleyen zamanlarda da bu çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.

OTPP’nin Çinli e-ticaret firması 360Buy.com’a yaptığı 400 milyon dolarlık yatırımla daha öncede adından söz ettirdiğini de hatırlatalım.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*