14 Kasım 2018

Rocket Internet Destekli Bir E-ticaret Sitesi Daha Kapandı

Rocket-destekli-mebelrama-kapaniyorDünya e-ticaretinin en hareketli grubu olan Rocket Internet’in desteklediği bir e-ticaret sitesi daha kapandı. Rusya’da hizmet veren online mobilya mağazası Mebelrama.ru operasyonunu bitirdiğini açıkladı.

2012 yılı sonunda Rocket Internet’ten 10 milyon dolarlık yatırım alan şirket, Temmuz ayı itibariyle hizmet vermeyecek. Mebelrama ile birlikte yine bir Rocket destekli Westwing.ru sitesinin kurucu ortağı olan Manuela Stoll kapanma haberini doğruladı.

Stoll yazılı olarak yaptığı açıklamada, Mebelrama yönetici ve yatırımcı kadrosunun birlikte aldığı karar doğrultusunda bundan sonraki odak noktalarının Westwing.ru olacağını söyledi. Westwing’in bir milyon üyesine ulaştığını belirten Stoll, şirketin uzun vade hedeflerini orta vadeye çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Mebelrama’nın kapanışının yönetici kadrosunu etkilemeyeceğini, aynı şekilde hizmet vereceklerine de değinen Manuela Stoll, bazı çalışanlar ile yolların ayrılacak olmasından dolayı bu çalışanlara yeni işlerini bulmaları konusunda yardımcı olmaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Rocket Internet bildiğiniz üzere, Türkiye’ye gelmiş ve geçtiğimiz yıl sesli bir şekilde ayrılmıştı. Bu çıkışa pazarın yeteri kadar büyük olmayışı, Rocket’ın aceleci davrandığı ya da yatırımların karşılığını alamayacağını düşünmüş olmaları gibi birkaç sebep verilebilir. Ancak bu ‘case’de aynı nedenleri vermek mümkün değil. Şirket bu kez yatırım yaptığı iki şirketi bir nevi birleştirerek daha hızlı ilerlemesini hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*