18 Kasım 2018

Rocket Internet Brezilya Merkezli KlickBus’ı Almanya’da Hizmete Sundu

klickbus
2013 yılında Brezilya’da Rocket Internet desteğiyle kurulan KlickBus, artık Almanya’da da hizmet vermeye başladı. Online otobüs bileti platformu olarak hizmet veren KlickBus, kullanıcıların en hızlı şekilde en ucuz otobüs bileti bulmalarını sağlıyor.

Kullanıcılar site üzerinde fiyat karşılaştırması yapabildikleri gibi, biletlerinin rezervasyonlarını da yine bu platform üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Kullanıcılar için ücretsiz olarak sunulan bu platform üzerinden kullanıcılar diledikleri tarih ve fiyat aralıklarını seçiyorlar.

Bu bilgileri girdikten sonra kullanıcı kendisine en uygun olan otobüs biletini seçiyor ve kredi kartı, PayPal ya da havale ile ödeme işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Ödeme işleminin ardından kullanıcıya e-posta bildirimiyle bileti gönderilmiş oluyor. Kullanıcılar dilerlerse bu işlemleri akıllı telefonları üzerinden de yapabilecekler.

Almanya’daki tüketiciler arasında otobüsle yolculuk yapmak oldukça yaygın. 120 farklı otobüs şirketinin bir hafta içinde 5100 farklı lokasyona otobüs seferi düzenleniyor ve KlickBus bu seferler arasından Alman kullanıcıların kendilerine en uygun otobüs seferini bulmalarını sağlayacak.

Rocket desteğiyle Brezilya’da kurulan girişim 2014 yılının başlarında Meksika’da da hizmet vermeye başlamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*