18 Kasım 2018

Rocket Internet, Almanya’da Lüks Tüketim Girişimi Emeza ile Gündemde

The Samwer Brothers, bu sefer de gözünü lüks tüketime dikmiş görünüyor. Fiyatları 1000 doların üzerine çıkan ürünlerin satışını yapacak Emeza, Rocket Internet‘in Almanya’daki bir diğer girişimi olan Zalando tarafından destekleniyor.

TechCrunch’ın haberine göre ekonomik zorluklarla boğuşan Avrupa’da böyle bir girişime adım atan Rocket, geride bıraktığımız Aralık ayında da bu girişim için moda dünyasından yatırımlar almaya başladı. Sitenin beta versiyonuyla yayında olduğunu belirten Emeza sözcüsü, şu an 30 tasarımcıyla çalıştıklarını ve önümüzdeki Mart ya da Nisan ayında sitenin tam olarak hazır olacağını söyledi. Tabi ki bununla beraber daha çok markanın da siteye dahil olacağını da sözlerine ekledi.

Gucci, Yves Saint Laurent ve Alexander McQueen gibi markaların sahibi olan PPR‘ın ürünlerinin sitede satılabileceğini belirten Emeza sözcüsü, PPR’ın kendilerine herhangi bir yatırım yapmadığını da söyledi.

Avrupa’daki ekonomik çalkantılardan çekinmediklerini de dile getiren sözcü, Almanya’daki pazarın gayet iyi durumda olduğunu ve Net-a-Porter gibi lüks tüketim sitelerinin satışlarının oldukça iyi durumda olduğunu ve Net-a-Porter’ın karının geçen sene %43 artarak 2 milyar dolar seviyelerine ulaştığını belirtti ve lüks tüketim pazarına kendilerinin de dahil olarak bir rekabet ortamı yaratacaklarından da bahsetti.

Rocket Internet’in şirkete sermaye sağlamak için halka arz edileceği dedikodularının arkasında Almanya’daki bu girişiminin haberi, Samwer Kardeşlerin, çalışmalarına hızla devam ettiklerini gösteriyor. Klon şirketlerle gündeme gelen Rocket’ın, Almanya’nın ardından bir sonraki hamlesinin yine Avrupa’dan mı yoksa farklı bir pazardan mı olacağı da merakla bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*