15 Kasım 2018

Rocket Internet, Pakistan’da İki E-ticaret Girişimini Hayata Geçirdi

rocket internet
Rocket Internet, geçtiğimiz Mayıs ayında online yemek servisi sağlayan FoodPanda‘ya ve Dubai merkezli moda dikeyinde hizmet veren Namshi’ye yaptığı yatırımların ardından şimdi de Pakistan’da iki e-ticaret sitesini hayata geçerdi.

EasyTaxi Pakistan ve Zamudi adındaki bu iki e-ticaret girişimiyle beraber Rocket Internet’in Pakistan’da hizmet veren e-ticaret girişim sayısını 5’e çıkartmış oldu. EasyTaxi Pakistan, kullanıcılara mobil uygulama ile üzerinden bulundukları lokasyona en yakın olan taksileri bulmalarını sağlayan bir servis olarak hizmet vermekte. Rocket’in diğer girişimi Zamudi ise online olarak ev alım, satım ve kiralama platformu olarak hizmet vermekte.

EasyTaxi’nin internet sitesinde henüz Pakistan’da hangi şehirlerde uygulamanın geçerli olduğu yazmasa da, şirketin Facebook sayfasında Lahore’de bu uygulamanın beta sürümünün kullanılmaya başlandığı bilgisi veriliyor.

Rocket’ın Pakistan’daki diğer girişimleri ise kıyafet odaklı Daraz, ev elektroniği ürünleri satan Azmalo ve online yemek sipariş servisi FoodPanda olarak öne çıkıyor. Daha önceki girişimlerinden de hatırlayacağınız üzere Rocket, fazla gelişmemiş olan pazarlara yatırım yaparak, bu pazarlardaki öncü girişimler olmaya çalışıyor. Böylelikle sektörün eski ve bilindik markalarını oluşturmaya çalışıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*