11 Aralık 2018

Markaların 2012’de Online Alışverişten Beklentileri Yüksek

Online alışverişin çok kanallı alışveriş olanakları sunan markaların cirolarındaki yeri hızla artarken, Retail Systems Research LLC tarafından yapılan bir araştırma, bu büyümenin artmaya devam edeceğini açıklıyor.

Retail Systems Research’ün Ocak ayında 94 çok kanallı alışveriş olanağı sunan mağaza ile yaptığı araştırmaya göre, araştırılan firmaların %63’ü online satışlarının artışa devam edeceğini belirtiyor.

eCommerce 2012: Back to the Future araştırmasında online mağazaların karşılaşacakları zorlukları da dile getiren firma, katılımcıların %10’dan azının ise online satışların azalma göstereceğine inandıklarını paylaşıyor.

Araştırmasında büyüme alanını offline olarak gören mağaza sayısının git gide azaldığına değinen
Retail Systems Research, çok kanallı ticaretin tüm kanallarının kullanılmasının mağazalar için yararlı olacağını ifade ediyor.

Araştırmada toplam kazancının %10 ile %24’ünü online ortamdan kazanan mağaza oranının Ocak 2012’de %19 olduğu, 2015’te bu rakamın %41’e çıkacağı; toplam kazancının %25 ile %74 arasını onlinedan kazanan mağaza oranının %3’ten %22’ye çıkacağı; kazancının %5’ten fazlasını onlinedan kazanan kesimin oranının ise %10’dan %11’e çıkacağı paylaşılıyor.

Araştırma yetkilileri, kazancının %10’dan azını onlinedan kazanan kesimin ise %68’den %26’ya ineceğini elkiyorlar.

2010 yılından 2011 yılına kadar online satışlarını %4’ün yukarısında arttıran kesim ile online satışları arttırmanın zorluklarını da görüşen firma, sosyal medya ve mobil alışveriş de dahil olmak üzere değişen alışveriş alışkanlıklarının takibi, müşterilerin online fiyat karşılaştırma alışkanlıklarının artışı, müşterilerle iletişime geçebilmenin zorlukları ve ürün çeşitliliği gibi maddelerin öne çıktığını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*