13 Kasım 2018

Rue La La Mobil Satışları 2 Yılda Günlük %1’den %50’ye Çıktı

ABD’nin en büyük private shopping sitelerinden Rue La La, günlük mobil satışlarının bazı günlerde toplam satışların %50’sini geçtiğini açıklıyor.

Her gün sabah 11’de başlayıp sınırlı sayıda ürünü kısa süreli indirimlerle sitesinde yayınlayan Rue La La, üyelerinin bilgisayarları başında olmasalar bile, bekledikleri satışları kaçırmamak adına tabletler de dahil olmak üzere mobil cihazlarına sarıldıklarını belirtiyor.

Mobil siteleri, Android, iPhone ve iPad için uygulamaları ile mobil ticareti oldukça ciddiye alan site, özellikle beden kaygısının olmadığı aksesuar, çanta gibi kategorilerde mobil satışların zaman zaman bilgisayarlardan gelen satışları geride bıraktığını ifade ediyor.

Rue La La Başkanı Steve Davis Internet Retailer‘a yaptığı açıklamasında, haftaiçi mobil satışlarının toplam satışlarının %30’una, haftasonları ile normal şartlarda %40’ına vardığını açıklarken, tatil ve hediye sezonlarında ise mobilin %70 oranlarına çıktığını ekliyor.

Davis, 2 sene önce mobil satışların günlük satışlarının %1’ini oluşturduğunu, fakat mobil optimizasyon ve uygulamaların kullanım kolaylığı ile mobil internete alışan kullanıcıların artık nerede olurlarsa olsunlar hızlı sürede tükenen ürünleri satın almak için mobil cihazlarını kullandıklarını belirtiyor.

Rue La La başkanı, alışveriş yapmak için hem bilgisayar, hem tablet cihazlar hem de akıllı telefonları kullanan üyelerinin, sadece bilgisayarlarından alışveriş yapan üyelerine kıyasla satın alma oranlarının %540 daha yukarıda olduğunu da açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*