13 Kasım 2018

60 Çalışanını İşten Çıkaran RueLaLa 22 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Geçtiğimiz hafta içerisinde en eski online ticaret sitesini kapatacağını belirten ABD private shopping sektörü oyuncularından RueLaLa, kısa bir süre önce 60 çalışanını işten çıkarma kararı almıştı.

Çalışanlarını işten çıkaran firma, satış hizmetlerini bundan sonra dışardan bir firma ile sağlayacaklarını belirtirken, fırsat sektörü gibi private shopping sektöründe de firmaların yavaş yavaş finansal sıkıntılarla karşı karşıya kaldıkları dikkatleri çekmeye başladı.

ABD private shopping sektörünün en önemli isimlerinden olan Gilt Groupe de çalışan sayısında %5 ile %6 arasında bir azaltmaya gideceğini duyurmuştu. Firma bu duyurusunu Gilt Groupe’ye bağlı Gilt Taste’in kapatlıacağı ve Jetsetter hizmeti ile Gilt City hizmetlerinin birleşeceği dedikodularının sektörde dolanmaya başlaması üzerine gerçekleştirmişti.

GSI Commerce Ebay tarafından satın alınmadan önce GSI Commerce’ün bir parçası olan RueLaLa’nın %30’u hala Ebay’e ait bulunmakta.

Firmanın işten çıkarmaların hemen ardından yatırım toplamak üzere görüşmelere başladığı belirtilirken, RueLaLa’nın yatırım turunu 22 milyon dolarlık yatırım ile kapattığı paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*