19 Aralık 2018

RueLaLa En Eski Online Satış Sitesini Kapatıyor

ABD private shopping sektörünün en önemli oyuncularından biri olan RueLaLa‘nın sahibi olan Kynetic LLC, 1999 yılında kurdukları en eski online ticaret siteleri olan SmartBargains.com‘u kapatarak, markanın kaynaklarının private shopping siteleri RueLaLa’ya aktarılacağını açıkladı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Ebay tarafından 2.4 milyar dolara satın alınan GSI Commerce tarafından kurulmuş olan Kynetic yetkilileri, bu birleşme ile private shopping sitesi RueLaLa’nın gücünü daha da arttırabileceklerine inandıklarını ileterek, firmanın hızlı büyüme ivmesini destekleyebileceklerini ilettiler.

ABD’nın uygun fiyatlı online satış devi Overstock.com‘a rakip olarak 1999 yılında kurulan SmartBargains.com’un hizmet hayatı esnasında 120 milyon dolarlık cirolara ulaştığı da belirtilirken, firmanın geçtiğimiz senenin gözde sektörü private shopping karşısında yeterli büyümeyi gösteremediği paylaşıldı.

2008 yılında hizmete başlayan RueLaLa’nın 2011’de 300 milyon dolarlık satış rakamlarına ulaştığı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*