11 Aralık 2018

Rusya’nın Özel Alışveriş Kulübü KupiVIP 2014’te Halka Açılacak

KupiVIP Halka Açılıyor2008 yılında Amerika’daki Gilt Groupe‘a rakip olarak Rus e-ticaret pazarındaki yerini alan özel alışveriş kulübü KupiVIP önümüzdeki yıl halka açılarak gelirlerini artırmayı hedefliyor.

10 milyon kullanıcısı bulunan Rus şirket, 2014 yılında halka açılmayı planlıyor. Depo yapılandırmalarını ve şirketin dağıtım ağını genişletmede kullanmak için 125 milyon dolar toplamayı planlayan şirket, Goldman Sachs ve Jefferies & Co. ile borsaya bildirim üzerine bir ön görüşme yapmış olsa da henüz borsa için net bir teklif yapılmadı.

KupiVIP CEO’su Oskar Hartmann Bloomberg’e yaptığı açıklamada şirketin 2014 yılında New York borsasına açılacağını doğruladı. Büyüyen Rus e-ticaret pazarının 2012’de 12 milyar dolarlık bir hacme ulaştığını ve 5 yıl içinde daha da hareketleneceğini düşünen Hartmann, bu 5 yılın sonunda Rus nüfusun yarısının internetten alışveriş yapacağını tahmin ediyor.

2012 yılında 67,9 milyon kişinin internet kullandığı Rusya’da bu rakamın 2016 yılında 86,3 milyona ulaşması bekleniyor. 2012’de toplam nüfusun %49,2’lik bir kısmının internet erişimi bulunuyordu. Rus kullanıcıların %75’i interneti bilgi ve veri bulmak için kullanırken, %63’ü iletişim, %47’si ise eğlence için kullanıyor. İnternetten ürün ve hizmet satın alanların oranı %26 iken, kitap alanların oranı ise %21’lik bir kısmı oluşturuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. İnternetten alışveriş inanılmaz boyutlara ulaştı. Seçenek çok fazla ve potansiyel de bir o kadar fazla. Gün gelecek kimse alışveriş yapmak için dükkanlara gitemeyecek…

Fikrini söyle

*