12 Kasım 2018

Sahibinden.com’un iPad Uygulaması 120 Bin Kez İndirildi

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinden olan sahibinden.com‘un iPad Emlak uygulaması 120 bin tekil kullanıcıya ulaştı. Haziran ayında yayına giren uygulamayı kullanıcılar AppStore’dan ücretsiz olarak indirebiliyor.

Uygulama üzerinde 1 milyondan fazla emlak ilanı bulunuyor ve bu ilanlar harita üzerinde lokasyonları belirtilerek gösteriliyor ve lokasyonun yanı sıra ilanın fiyatları da harita üzerinde görülebiliyor. Bu uygulamada tüm emlak kategorileri ve kriterleri için filtreleme de yapılabiliyor. Harita üzerinden ilanın bulunduğu yere göre yol tarifi gösterme gibi özellikler de sunan uygulamada sahibinden.com üzerindeki mesajlar okunup, cevaplanabiliyor.

Şubat 2011’de yayına giren iPhone uygulaması ise 1 milyon tekil kullanıcıya ulaştı. Kullanıcılar iPhone uygulaması üzerinden sahibinden.com’daki 3 milyon ilana rahat bir şekilde ulaşabiliyor. Şirketin Android uygulaması da 881 binden fazla kişi tarafından indirildi.

Sahibinden.com’un mobil sitesini ise Aralık 2012’de 2,6 milyon tekil kullanıcı ziyaret etti. 62 milyondan fazla toplam sayfa gösterimi elde eden şirketin mobil sayfası ise Türkiye’deki tüm internet siteleri arasında sayfa gösterimine göre sıralandığında 66. sırada yer alıyor.

Türkiye’de mobil ticarete olan yatırımlar her geçen gün artsa da bazı perakendeciler halen tablet uygulamalarını görmezden gelebiliyor. Fakat trendleri yakalayıp mobil uygulamaya sahip olan şirketler, kullanmayanlara kıyasla biraz daha öne çıkıyor. Yapılan bir araştırmaya göre kullanıcıların akıllı telefonlarından ürün araştırması yaptıkları fakat alışverişlerini tablet üzerinden tamamladıkları ortaya çıkıyor. Türkiye’de iPad uygulaması kullanan şirketler de mobil tarafa olan yatırımlarının biraz daha üzerine düşerek bu kullanıcılara ulaşabilirler, henüz mobil uygulaması olmayan şirketlerin de 2013 içinde mobil ticaret konusuna ağırlık vermeleri gerektiği düşünülebilir. Hatırlarsanız 2012/13 Dosyamızda fikirlerini aldığımız birçok yönetici de bu konunun önemi üzerinde sıkça durmuştu.

Sahibinden.com’un iPad uygulamasını Appstore’dan indirebilirsiniz.


sahibinden.com Emlak iPad UygulamasıSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*