22 Kasım 2018

Samsung Galaxy S5 ile Mobilde Parmak İziyle Ödemeyi Getiriyor

samsung paypal  parmak izi odeme
Samsung yeni akıllı telefonu Galaxy S5’e parmak izi okutma sistemi getireceğini duyurdu. Aslında bu ilk olarak akıllara Samsung’un bu konuda Apple’ın biraz gerisinde kaldığını getirebilir; ancak Samsung, PayPal ile yaptığı anlaşma ile Apple’ın bir adım önüne geçecek gibi görünüyor.

Mobile World Conference 2014’te PayPal’ın yaptığı açıklamayla bu işbirliği tanıtılmış oldu. Samsung Galaxy S5 sahipleri akıllı telefonlarından ödeme yaparken, şifre girmeye gerek kalmadan parmak izlerini okutarak satın alma işlemlerini tamamlayabilecekler.

PayPal ile çalışan mağazalardan kullanıcılar bu sistemi kullanarak alışveriş yapabilecekler. Burada öne çıkan bir diğer nokta ise bu uygulamayı kullanıcılar sadece online alışverişlerde değil, fiziki mağazalardaki alışverişlerinde de kullanabilecekler.

Kullanıcılar PayPal hesaplarına girdikten sonra ödeme işlemlerini PayPal ile yapacaklarını fiziki mağazalarda kasadaki görevlilere belirtecekler ve ödeme işlemi kullanıcının parmak izini okutmasının ardından tamamlanacak.

Galaxy S5’in piyasaya çıkış tarihi ise 11 Nisan olarak belirtiliyor ve bu uygulama bu tarihten sonra ABD, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Hong Kong ve Rusya dahil olmak üzere 26 farklı pazarda kullanıma açılacak.

PayPal ve Samsung’un beraber çalıştığı bu uygulamanın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*