14 Kasım 2018

Samsung, TV E-Ticaret Platformu Delivery Agent’a 5 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yatırım kolu olarak nitelendirebileceğimiz Samsung Ventures, TV ticaret platformu olan Delivery Agent‘a 5 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Samsung, bu yatırımla beraber Delivery Agent’in akıllı televizyonlar ve mobil cihazlardaki eğlence uygulamaları ile e-ticaretteki rolünü artırmasına yardımcı olmayı planlıyor.

Şu an hali hazırda dünya genelindeki 350 firmayla çalışan Delivery Agent, kullanıcıların film ve televizyon şovlarında gördükleri ürünleri internetten, mobil cihazlardan ya da akıllı televizyonlar üzerinden satın almalarını sağlayan bir sistem.

Samsung Ventures, yaptıkları bu yatırımla beraber Delivery Agent’ın televizyon ve mobil cihazlar için ürettiği uygulamaların, Samsung’un elektronik işlerine de uyumlu bir şekilde gelişeceğini ve akıllı telefon, tablet ve akıllı TV platformlarında bu uygulamaların kullanılabileceğini düşünüyor.

Delivery Agent geçtiğimiz ay içinde de Intel Capital’den 35,5 milyon dolarlık yatırım almıştı ve Samsung Ventures’ın yaptığı yatırımın ardından şirketin aldığı toplam yatırım miktarı 112,3 milyon dolara ulaştı.

Samsung’un mobil cihazlara ve özelliklere akıllı TV’ler üzerinden gerçekleşecek olan satın almalara yöneliyor olması, akıllı televizyonların tüketiciler arasında önümüzdeki günlerde daha çok yaygınlaşacağının bir göstergesi olabilir. Hatırlarsanız 2012 değerlendirmeleri ve 2013 öngörülerine yer verdiğimiz 2012/13 Dosyamızda da PayPal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, 2013′ün Akıllı TV’lerden yapılan satışların konuşulacağı bir yıl olacağının üzerinde durmuştu.

Türkiye’de mobil ticaretin dahi henüz çok yaygınlaşmadan akıllı TV’ler üzerinden bu şekilde ne kadar alışveriş yapılacağı soru işaretleri uyandırsa da, ilerleyen günlerde şirketlerin bu platform için de adımlar atacağını söylemek yanlış olmaz. 2013’te Türkiye’de çok yaygın olarak görmesek bile, bunun dünyadaki örneklerini konuşuyor olabiliriz. Sizce bu platformun online alışveriş için Türkiye’de kullanılması ne kadar sürer?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*