14 Kasım 2018

Samwer Kardeşlerin Bakıcılık Klonunu Care.com Satın Aldı

ABD’de tutan e-ticaret modellerini Avrupa’ya uyarlamakla ünlü Alman Samwer kardeşler, klonlarını belli bir başarıya ulaştırıp satmakla da tanınıyorlar.

Ülkemizde de Rocket Internet ismi ile farklı siteleri bulunan Alman girişimciler, doğru zamanda oluşturdukları klonlarını özellikle Avrupa pazarında yer almak isteyen benzer şirketlere satarak akıllı işleyişlerini devam ettiriyorlar.

Groupon klonu CityDeals‘ı Groupon’a, eBay benzeri pazar yeri sitesi Alando’yu ise eBay’e satan Samwer kardeşlerin son şirket satımı, Betreut adı ile çocuk, yaşlı ve evcil hayvan bakım hizmeti araştırma ve sunma sitesi oluyor.

ABD’de bu anlamda hizmet veren Care.com‘ın klonu olarak 2007 yılında Almanya’da kurulan Betreut’ın, Avrupa pazarında yer edinmek isteyen Care.com’a satıldığı belirtiliyor.

Satın alımın finansal verileri paylaşılmazken, Care.com’ın ABD’de hizmete girmesinden 1 sene sonra açılan Betreut, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, Belçika ve Hollanda’da hizmet sunuyor.

Kişilerin oluşturdukları hesaplarla bakıcılık hizmeti sunabildikleri, bu tarz hizmetlerden yararlanmak isteyen kullanıcıların ise listeleme açarak iş başvuruları alabildikleri Care.com, bu güne kadar sadece İngilizce konuşan ülkelerde hizmet sunmaktaydı.

Satın alımın ardından Samwer kardeşlerin Care.com’da hissedar olacakları açıklanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*