19 Kasım 2018

SAP ve Girişim Fabrikası Büyük Veriyle İlgilenen Girişimcileri Bir Araya Getirecek

sap girisim fabrikasi
Kurumsal uygulama ve yazılım konusundaki çalışmalarıyla bilinen SAP, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası ile beraber başlattığı Startup Focus Program (Tekno-Girişimcilik Hızlandırma Programı) ile Türkiye’de büyük veri alanında çalışan girişimcilere yeni uygulamalar geliştirebilmeleri için onları bir araya getiriyor.

Bu program sonrasında elemeleri geçen girişimciler küresel pazarlara açılma fırsatı yakalamış olacaklar. Büyük veri alanında yeni fikirlere sahip gençler, üniversite öğrencileri, çözüm geliştiren girişimciler ve teknoloji şirketlerine ve KOBİ’lere açık olan bu yarışmaya katılmak isteyenler 17 Şubat 2014’e kadar başvuru yapabilecekler.

Başvurular sonrasında 12 proje seçilecek ve katılımcılar 3 Mart’a kadar Girişim Fabrikası’nda SAP’nin uzmanlığından faydalanarak 5 haftalık bir hızlandırma programına başlayacaklar. Bu süreç içerisinde teknik eğitimler, atölye çalışmaları ve kendi uzmanlık alanında önde gelen isimlerden mentorluk alarak eğim alacaklar.

Bu 5 haftalık süreç sonrasında katılımcılar geliştirdikleri ürünleri SAP Türkiye ve Girişim Fabrikası’nın değerlendirme kuruluna sunacaklar ve bu elemeyi geçen katılımcılar 22 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenecek “Demo Day” isimli etkinlikte, projeleriyle yatırımcıların karşısına çıkacaklar.

2012’de ABD’de başlayan bu etkinlik süresinde 1000’den fazla büyük veri uygulaması geliştirildi ve Türkiye’de de büyük veriyle ilgilenen girişimciler de bu etkinlik ile küresel pazarlara açılma fırsatı bulabilecekler.

Bu yarışmaya katılmak isteyenler Girişim Fabrikası’na 17 Şubat’a kadar başvurabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*