11 Aralık 2018

Sarhoş Tüketicilerin Online Alışverişleri Gilt’in Yeni Hedefi

Tüketicilerin en çok hangi zaman aralıklarında alışveriş yaptıklarını araştıran online mağazaların vardıkları sonuç, aslında pek çoğumuz için çok da şaşırtıcı değil.

Gece saatlerinde alışveriş oranlarının oldukça yükseldiğini farkeden e-ticaret siteleri, online alışveriş severlerin içkinin etkisi altındayken alışveriş yapıyor olabileceklerine inanmaya başlıyorlar.

İngiliz araştırma firması Kelkoo tarafından yayınlanan bir araştırma üzerine New York Times’da yayınlanan bir haber, online mağazalara en çok alışverişin gerçekleştiği zamanlara dikkat çekiyor.

Kelkoo’nun Noel döneminde yapılan alışverişler üzerine gerçekleştirdiği araştırmasına göre, İngiliz tüketicilerin %43’ü içkiliyken online alışveriş yapıyor, bu kesimin dörtte biri alkollü olmasa o ürünü almayacaklarını belirtirken, %5’i ne satın aldığını bile hatırlamıyor.

Araştırmaya bakılırsa İngilizler Noel döneminde alkollüyken 2 milyar poundluk online alışveriş gerçekleştirdiler.

Bu araştırma üzerine ABD’nin önde gelen online alışveriş siteleri ile iletişime geçen New York Times’ın ulaştığı sonuçlar da araştırmayı destekler nitelikte.

Gilt Groupe Başkanı Andy Page, alkolün alışverişler üzerinde etkisi olduğuna inandıklarını iletirken, akşam 9’da başlayan yeni satışlarını bu nedenle eklediklerini belirtiyor.

Ebay Mobil Başkan Yardımcısı Steve Yankovich ise online alışveriş devinden en çok siparişin 18:30 ile 22:30 arasında yapıldığını paylaşıp, insanların işten çıkıp eve geldiklerinde rahatlamak için bir kaç kadeh içkiye ihtiyaç duyduklarını varsayarak, alkolün alışveriş saatlerine etkisine inandıklarını iletiyor.

Tüketicilerin alkolün etkisi ile zaman zaman hatırlamadıkları bu alışverişlerde, iade riskinin yüksekliği de e-ticaret sitelerinin gözlerinden kaçmayan detaylardan.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*