17 Kasım 2018

Yahoo’nun Olaylı Eski CEO’su Scott Thompson ShopRunner’a Transfer

CV’sinde yer alan eğitim bilgisindeki hata dolayısıyla Yahoo‘daki CEO’luk görevini bırakmak durumunda kalan, uzun bir süre PayPal başkanlığı da yapmış Scott Thompson, yeni görevine başladı.

Yahoo’daki görevini bırakmasında kansere yakalanmasının da etkisinin olduğunu belirterek, CV skandalının ortaya çıktığı dönemde sessiz bir şekilde ortalardan kaybolan Thompson, yine oldukça tanınmış bir şirkette CEO olarak göreve başladı.

Amazon’un sunduğu Prime hizmetine benzer bir hizmet sunan, yani yıllık 79 dolar karşılığında üyelerinin anlaşmalı olduğu e-ticaret sitelerinden ücretsiz 2 gün içerisinde teslim kargo hizmeti almalarını sağlayan hizmet ShopRunner‘ın başına geçen Thompson, yeni görevini firma kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Mike Golden’dan devraldı.

Thompson’ın PayPal başkanlığı yaptığı dönemde online ödeme sisteminin kullanıcı sayısı ve cirosunun iki katına çıktığını açıklayan Golden, online ticaret sitelerine farklı tarzda hizmet sunan iki firma olsalar da, Thompson’ın PayPal’in hizmetlerini geliştirmedeki başarısının ShopRunner’da da devam edeceğine inandıklarını açıkladı.

Thompson’un PayPal başkanlığı yaptığı dönemde ShopRunner yönetim kurulunda yer aldığı açıklanırken, Toys ‘R’ Us, Calvin Klein, American Eagle, GNC gibi oldukça büyük markaların da dahil olduğu birçok e-ticaret sitesi ile işbirliği bulunan ShopRunner, Thompson’ın önderliğinde yol almaktan heyecan duyacaklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*