10 Aralık 2018

Sears.com Bünyesinde $69’a iPad Satan Mağazayı Kapattı

Sears bünyesinde bulunan ve online satıcıların belli bir satış komisyonu ödeyerek satış yapabildiği Sears Marketplace’de bir mağaza geçtiğimiz hafta alışılagelmişin dışında bir indirimle iPad satmaya başladı.

Online mağazasında 69 dolara iki farklı model iPad satmaya başlayan GSM On Sale, fazla süre geçmeden Internet Retailer Top 500 7 numarası Sears.com tarafından kapatıldı.

En ucuzu 499 dolardan piyasada bulunan iPadlerden yüklü bir miktarda satan GSM On Sale’in satışları birkaç saat sonra Sear.com tarafından iptal edilerek, mağazadan alışveriş yapan kullanıcılara paraları geri iade edildi.

Sears adına konuşan bir şirket temsilcisi, iPadlerin hata ile 69 dolardan listelendiğini belirtti. Siparişlerin Sears mı yoksa GSM On Sale tarafından mı iptal edildiği bilgisi paylaşılmazken, GSM On Sale’in sayfası Sears Marketplace üzerinde “kullanım dışı” olarak listelenmeye başladı.

GSM On Sale yetkilileri de sorunla ilgili her hangi bir bilgi paylaşmazken, GSMOnSale.com web sitesinde de “yenileme çalışmaları için hizmet dışı” bilgisi bulunuyor.

Sears.com Marketplace kullanıcı anlaşmasında, Sears’ın bünyesinde satış yapan mağazalardan sorumlu olmadığı, her hangi bir hata durumunda satışçılarla irtibata geçilmesi gerektiği bilgisi bulunuyor. Satışçıların yardımcı olmadığı durumlarda devreye gireceğini belirten Sears.com, hatanın kimden kaynaklandığı bilgisini paylaşmıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*