12 Kasım 2018

Acun Ilıcalı’nın E-ticaret Girişimi Sekiz.com Açıldı

SekizzAcun Ilıcalı’nın acunn.com‘un ardından ikinci internet girişimi olan Sekiz.com, açıldı. Şubat ayında aldığı tescil ilanından bir e-ticaret girişimi olduğu kesinleşen site, sosyal ticaret platformu olarak hayata geçti.

Sekiz.com’dan genel hatlarıyla bahsetmek gerekirse site, özel tasarım tişört ve telefon kılıfı satışı üzerine odaklanıyor. Tasarımcılar kendi çalışmalarını siteye yükleyebiliyorken; aynı zamanda çalışmalar, oylamaya sunuluyor. Bu tasarımlar arasından en çok oyu alanlar, site tarafından üretiliyor.

Sekiz.com’da tasarımcılar, Dünya Şehirleri, Sekiz, Kuru Kafa, Survivor ve Serbest temalı olmak üzere, 5 ayrı kategoride çalışmalarını sergileyebiliyor. Bir yarışma şeklinde uygulanan yöntem, hem tasarımcılara hem de kullanıcılara ‘gamification’ seçeneği sunmuş oluyor. Kendi çalışmaları üretilen ve satışa çıkan tasarımcılar da maddi kazanç elde edebiliyor.

acun_ilicali_kedili-tişört

Sekiz.com’un ilk duyumları alındıktan sonra hizmet vereceği alan ve satacağı ürünler merak konusu oluşturuyordu. Tescil ilanında bütün ürün kategorilerinden bahsedildiği için net bir bilgiye ulaşılamasa da, Acun Ilıcalı’nın popüler TV programı Survivor’da giydiği tişörtler, sosyal medya aracılığıyla viral niteliği kazanmıştı. Ticari zekasıyla bilinen Ilıcalı’nın kıyafet seçimleri de bize Sekiz.com’un hangi ürünleri sunacağı konusunda ciddi ipuçları veriyordu aslında.

Şu ana kadar yaptığı her işte adından söz ettirmeyi başaran Acun Ilıcalı’nın bu girişiminde kötü bir senaryoyla karşılaşacağını söylemek doğru bir öngörü olmasa gerek. Özellikle acunn.com ile yakaladığı trafiği buraya yönlendirebilirse, televizyon dünyasının ardından e-ticaret sektörünün de başarılı oyuncularından biri olabilir.

Sekiz.com’un Facebook sayfasında yer alan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Cok guzel seyler var ama fiyatlar yazmıyor

 2. AhmetA der ki:

  Acun Ilıcalı giydiği tişörtlerle muhabbet konusu oluyordu “bu kadar paraya sahip birisi bu kadar kötü tişörtleri nasıl giyer?”diye. Acun Ilıcalı’nın en son girmesi gerektiği alan tişört tasarımı zaten sitedeki tasarımlar da bir şeye benzemiyor. Bence program yapmaya devam etmeli, acunn.com’u da zaten yapımcılığı sürüklüyor, e-ticaret dehası değil.
  Dokunamadığım bir tişört’e de 29 TL vermem.

 3. Hakan kutlu der ki:

  Aynenn

 4. hulki der ki:

  Tsortlerle ilgili katalog gonderebilirmsniz e posta adresime smdiden tesekkurler

 5. tişörtler fena değil

 6. gayet başarılı tshörtleri var geçen gün aldım

Fikrini söyle

*