13 Kasım 2018

SEO İçin 6 WordPress Eklentisi

WordPress Directory’de birbirinden farklı, her geçen gün artmakta olan 32 bin eklenti bulunuyor. Ayrıca CodeCanyon’da da 2,700 WordPress eklentisini bulmanız mümkün. Peki, bu eklentilerden SEO ile ilgili olanlara gelecek olursak, hangi SEO eklentileri web sitenizin SEO’sunu geliştirmesine olanak sağlayabilir?

Listede SEO’nuzu hızlı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacak en iyi 6 WordPress eklentisini bulabilirsiniz.

Yoast – WordPress SEO

yoast-logo
Yoast SEO, değerinizi yükseltmek için internet sitenize yükleyebileceğiniz açık ara en güçlü WordPress eklentisi. Bu eklentiyi kullanmak oldukça kolay. Eklenti sayesinde sayfa başlıklarınızı, meta açıklamalarınızı düzenleyebilir; XML site haritanızı yaratabilir; Google Webmaster Araçlarını birleştirebilir; kalıcı bağlantı yapısını ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında çok önemli bir özelliği daha var: Bir tıkla tüm sayfa başlıklarınız ve meta tanımlarınız arasında gidip gelebilirsiniz. Merak edenler için; eklenti ücretsiz. Tabii ücretli sürümü de mevcut – ki bu destek ekibinden yardımı içeriyor.

Redirection

redirection-wordpress
301 yeniden yönlendirmeleriyle başa çıkmak için doğmuş en iyi eklentilerden birtanesi, Redirection. En iyi özelliklerinden biri ise, yığın yükleme işlevi. Seçenekler kısmındaki içeri aktarma bölümüne girerek 301 yönlendirmelerinizi bir CSV dosyasına yükleyebilirsiniz. Bu CSV dosyasını yaratmak için A sütununa eski URL’leri koyun, daha sonrasında yeni URL’leri B sütununa yerleştirin. İçeri aktarma özelliğiyle dosyayı yükleyin ve tüm yeniden yönlendirmelerinizi yaratın.

Aynı zamanda Redirection, sayfalarınızdan birisinin URL’sini değiştirirseniz, bütün 404 hatalarınızı tutar ve otomatik olarak web sitenizde 301 yeniden yönlendirme yaratır. Yeni bir internet sayfası yaratırken yeniden yönlendirme mühim bir konudur. Bu nedenle bu eklentiyi indirin ve Webmasters Araçları’nın üstüne oturmuş bütün 404 hatalarını giderin.

Simple Share Buttons Adder

Simple-Share-Buttons-Adder-Plugin-Example
Sosyal paylaşım, arama motorlarına sosyal sinyaller göndermesiyle SEO değerinizi arttırmanın en mükemmel yoludur. Bu konuda Simple Share Buttons Adder, basit olması nedeniyle en iyi sosyal paylaşım eklentilerinin arasında. Eklentiyi indirerek, aralarından seçim yapabileceğiniz 9 geçerli sosyal ikonu bulabilir yahut dilerseniz kendi ikonunuzu yükleyebilirsiniz.

WordPress İçin Yoast Video SEO

wordpress-video-seo-yoast
Videolarınızın arama sonuçlarında gözükmesini istiyorsanız, internet sitenizin daha fazla tıklama almasına yardımcı olabilecek güçlü bir eklenti. Eklenti, ücretsiz değil; ancak sıralamada öne çıkmak için 69 dolarlık bir yatırım yapmaya değer.

Simple Pagination

Pagination-Plugin-Example
Çok fazla sayfası bulunan bir blog sitesine sahipseniz, bu eklentiye göz atmak isteyebilirsiniz. Pagination’ın SEO ve arama motoru erişilebilirliği konusunda önemli bir rolü var: Arama motorlarının internet sitenizi kolayca taramasına yardımcı oluyor.

Eski bağlantılarınızı “Sonraki” ya da “Eski Yazılar” başlıklarında toplamak yerine sayfalama istiyorsanız, Simple Pagination sizin için biçilmiş kaftan. Bazı tema dosyalarını düzenlemek konusunda rahat olmalısınız, kullanması çok kolay.

W3 Total Cache

w3-total-cache
SearchMetrics, 2014’ün bir numaralı sıralama unsurunun site hızı olduğunu açıkladı. Eğer WordPress siteniz oldukça yavaş işliyorsa o zaman muhtemelen internet sitenize W3 Total Cache yüklemeniz gerekiyor. Eklentiyi indirdikten sonra eklentinizi web sitenize en uygun hale getirmek için yükleme talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Not: Bazı hosting servislerinin benzer programları olabiliyor, o yüzden bu programla çatışmaları olası bir durum. Bu gibi sorunları engellemek için barındırma sağlayıcınızla iletişime geçin.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. W3 Total Cache eklentisini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bunun yerine WP Fastest Cache kullanılırsa çok iyi sonuç almak mümkündür.

  2. All in One SEO + W3 Total Cache neredeyse her WP kurulumunda ilk kurduklarımdan, dinamik içerik çoksa Cache ayarlarında dikkat etmeniz gerekiyor, Yoast ‘a göre çok daha kolay AIO kurulumu…

  3. Teşekkürler çok işime yaradı .

  4. Sitemizde tanıttığınız uygulamalardan birisi olan Yoast’ı kullanıyoruz ve oldukça da memnunuz. Cache eklentisi konusunda ise araştırmalarımız sürmekte.

  5. Her blogda olması gereken eklentiler bunlar. Özellikle yoast wordpress ile birlikte el alışkanlığı haline getirilmeli..

  6. WordPress için kullanmanız gereken 3 eklenti var. Sitemap, seo ve iletişim eklentisi yeterlidir. Onun dışındaki eklentiler eğer tema için gerekli değilse kullanılmamasını tavsiye ediyorum.

Fikrini söyle

*