17 Kasım 2018

Serdar Kuzuloğlu’nun Girişimi Bargao.com Açıldı!

Bargao LogoGazeteci, televizyoncu ve girişimci M. Serdar Kuzuloğlu‘nun kurucu ortaklarından olduğu ve Şubat ayının başında bizim de Twitter hesabımızdan duyurduğumuz Bargao.com açıldı. Markaların değil, tüketicilerin indirim oranlarını belirlediği Bargao ile kullanıcılar istedikleri kategorilerde, istedikleri markalara diledikleri indirim oranı ile çağrıda bulunuyorlar.

İsmi, İngilizce’deki pazarlık ve kelepir ürün anlamına gelen “bargain” kelimesinden türeyen Bargao’nun temel rolü kullanıcı ile marka arasında bir köprü görevi görecek olması. Talep edilen indirimleri markaya ulaştıran Bargao’nun aracılığı ile sunulan indirimlerden faydalanacak kişiler ise başvuru sıralarına bakılarak belirleniyor. Yani diğerlerinden önce indirim talep eden kişilerin şansı daha fazla. Ayrıca bu taleplerinizi sosyal ağlarda paylaşarak markaların indirim yaratma şansını arttırıyorsunuz.

Bargao, indirimli alışveriş yapma imkanı sunmasından öte kullanıcılarına sunduğu oyunlaştırılmış deneyim ile de (“gamification”) öne çıkıyor demek gerekiyor. Ancak girişim henüz çok yeni olduğundan dolayı indirim taleplerinin ne derecede pozitif geri dönüşlere yol açacağını kestirmek şu aşamada mümkün değil. Öte yandan girişimin içinde ortaklar olarak yer alan Avukat Başak Purut (Ekşi Sözlük ortağı), Devrim Altaylı (Buzz Kurucusu), Ercan Balcı (Pordiva‘nın CTO’su) ve M. Serdar Kuzuloğlu isimleri girişimin geleceği hakkında epey olumlu sinyaller veriyor.

Bargao Ekran GörüntüsüBargao, şu an için ayakkabı, telefon, bilgisayar, elektronik, giyim, mutfak, kozmetik, anne/bebek, spor, mücevher/saat ve ev/dekorasyon olmak üzere 11 farklı kategoride 5’er marka ile kullanıcılara indirim talep etme imkanı sunuyor. İndirim talep etme aşamasının ardından üyelik gerektiren Bargao’ya Facebook ya da Twitter üzerinden kayıt olabiliyorsunuz. Üye olduktan sonra ise sosyal ağlarda bu hareketinizi paylaşmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Son derece kolay olduğunu deneyimlediğimiz bu adımların ardından ise tekrar indirim talep etme ekranına dönüyorsunuz. Bütün bu talep kısmı ücretsiz olduğu için de ayrıca cezbedici bir durum olduğundan söz etmek mümkün.

Bargao’yu bir de Serdar Kuzuloğlu’ndan dinlemek isteyenler aşağıdaki videoya göz atabilirler. Girişimin ayrıca Twitter ve Facebook hesapları da bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. bu haliyle ucu açıkta kalmış hiçbir şansı olmayan proje.

  2. İsim problemli…
    Data toplamaya yönelik bir iş gibi geliyor

Fikrini söyle

*