16 Kasım 2018

Seslenen Kitap, Kitap Yazarlarının Seslendirdiği Sesli Kitaplar ile Yayına Girdi

seslenen kitap

Online sesli kitap dükkanı olarak yayına giren Seslenen Kitap, güncel yazarların son kitaplarını ve çok okunan, popüler yazarların başyapıtlarını sesli kitap olarak sunan bir girişim olarak öne çıkıyor.

Satışa sunulan sesli kitapları önemli yapan faktör ise yazarlar, kendi eserlerini seslendiriyorlar ve okuyucular kitapları yazarlarının sesleriyle dinleyebiliyorlar. Her yazarın kendi kitabını seslendirdiği bu eserleri satın alan kullanıcılar internet sitesinin yanı sıra mobil cihazları üzerinden de eserlere erişebiliyorlar.

Şu an site üzerinde 12 yazarın eserleri bulunuyor ve şirket 2014 yılının sonunda yeni yazarlarla beraber bu sayıyı 100’e çıkartmayı hedefliyor. Sitede şu an eserleri bulunan yazarlar arasında Ayşe Kulin, Hasan Ali Toptaş, Canan Tan, Murat Menteş, Can Dündar, Buket Uzuner, Cem Mumcu, Pucca, İclal Aydın, Berrak Yurdakul, Tuba Ünsal ve Fatmanur Erdoğan bulunuyor ve yeni yazarların ses kayıtlarının yapıldığı ve Şubat ayında bu eserlerin de dinlenebileceği belirtiliyor.

Seslenen Kitap’ın sunduğu bir diğer özellik ise her sesli kitabın sonunda yazar ile bir söyleşi yapılıyor. Kullanıcılar kitabın hikayesini yazarın ağzından dinleyebiliyorlar. Her yazara kitap sonunda 6 soru soruluyor ve ortalama 5 dakikalık bir söyleşi yapılıyor. Girişim bu sayede okuyucularla yazarlar arasında kurulan bağa bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

Seslenen Kitap Kurucu Ortağı Berk İmamoğlu, kitap okumayı seven, güncel yazarları takip eden, yolda, trafikte ve seyahatlerinde vakitlerini iyi değerlendirmek isteyen, yazarlarla bağ kurmak isteyen ya da okumakta zorluk çeken kişilerin hedef kitlelerini oluşturduğunu belirtiyor.

İmamoğlu şu an için Okuyan Us ve Can Yayınevi ile anlaştıklarını ve diğer büyük yayınevleriyle de çalışmak istediklerini dile getiriyor ve bu anlamda yapılacak çalışmalarla sesli kitap sektörünün büyüyerek daha fazla insana ulaşabileceğini söylüyor.

iOS, Android ve masaüstü (PC, MAC) erişimi olan uygulamadan satın aldığınız kitapları dilediğiniz takdirde başkalarını da hediye edebiliyorsunuz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*