18 Kasım 2018

Sevgililer Günü E-Posta Pazarlamasıyla Tıklama Oranlarını %205 Artırmanın 5 Yolu

GoDaddy küçük işletmelerin Sevgililer Günü’nde e-posta ile tıklama oranını yüzde 205’e kadar artırabileceğini açıkladı. 2015 yılı verilerinin analiz edilmesi sonucunda GoDaddy’nin e-posta kampanyası yapacak küçük işletmelere sunduğu ipuçları şöyle:

1. İlk seferinde iyi bir izlenim yaratın

Müşterilerinizle iletişime geçerken ‘Konu’ cümleniz çok önemli. GoDaddy’nin araştırmasına göre ‘Konu’ bölümünde Sevgililer Günü ile ilgili kelimeler kullanılması link tıklama oranlarını arttırabiliyor. Örneğin romantizm, randevu, aşk tanrısı ve aşk gibi kelimelerden elde edilen oranlar daha yüksek oluyor. Verilere göre romantizm kelimesinin kullanılması link tıklama oranlarını yüzde 155 artırırken, aşk kelimesinin getirdiği artışın yüzde 205 olduğu görülüyor.

2. Gönderimleri Pazartesi yapın

Randevular için Cuma ve Cumartesi günleri tercih edilse de 2015 verileri müşterilerinize Sevgililer Günü ile ilgili gönderim yapmanız için en uygun günün Pazartesi olduğunu gösteriyor. Pazartesi günleri elde edilen okunma oranlarının haftanın diğer günlerine göre yüzde 85 daha yüksek olduğu görülüyor.

3. İçerikle büyüleyin

GoDaddy’nin araştırması, ürünleriniz direkt olarak Sevgililer Günü ile ilgili olmasa da konuya uygun içerikler paylaşmanın mümkün ve etkili olduğunu gösteriyor. Daha fazla etkileşim elde eden içeriklerden bazıları şöyle:

  • Sevgililer Günü randevuları için fikirler (restoranlar, dans, canlı müzik, vb.)
  • Sevgiliniz için son dakika hediye önerileri
  • El işi önerileri ve basılabilir malzemeler
  • Romantizmin nasıl canlı tutulabileceğine dair fikirler ve ipuçları
  • Güne özel yemek tarifleri
  • Çocuklar için eğlenceli projeler

GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Sevgililer Günü çiftlerin kutladığı, ancak işletmelerin de e-posta pazarlama stratejilerini optimize ederek satışlarını artırabileceği bir gün. Bulgularımıza göre e-postanın ‘Konu’ bölümünde Sevgililer Günü ile ilgili ilgi çeken kelimeler kullanılması tıklama oranlarını yüzde 205’e kadar artırıyor.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*