14 Kasım 2018

Sevgililer Günü Öncesi E-Ticaret Satışları Yüzde 26 Arttı

14 Şubat Sevgililer Günü, online alışverişi de olumlu etkiledi. Satışlar ortalama %26 artarken, toplan satışlarda Anadolu’dan gelen talebin oranı yaklaşık %55 oldu. Kadınlar sevdikleri için en çok tesbih, yüzük ve parfüm alırken, erkekler ise hediye tercihlerinde en çok iç giyim, kozmetik-kişisel bakım ürünleri ve mücevher-takı ürünlerine yöneldiler.

E-ticaret yazılımı sektöründe 10 yıldır hizmet veren IdeaSoft 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında e-ticaret şirketlerinin satış hacimlerini analiz etti.  IdeaSoft tarafından 5000 e-ticaret şirketinin verileri kapsamında yapılan analizlere göre; Türkiye genelinde faaliyet gösteren e-ticaret şirketlerinin 1-12 Şubat günleri arasındaki satış hacmi Ocak ayıyla karşılaştırıldığında ortalama %26 artış gösterdi.

Anadolu’dan e-ticaret sitelerine yoğun ilgi

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerden farklı olarak perakende ürün çeşitliliğine ve alternatiflerine hızlı erişimi olmayan Anadolu’dan e-ticaret sitelerine yoğun ilgi oldu. Yapılan analizlere göre Sevgililer Günü alışverişi olarak adlandırılabilecek 1-12 Şubat arasındaki dönemde Anadolu’dan gelen siparişlerin genel satışların yaklaşık %55’ini oluşturduğu görüldü.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Desenize Çiçeksepeti köşeyi döndü gene 🙂

Fikrini söyle

*