19 Kasım 2018

Seyahat ve Uçak Bileti Sitesi Momondo Mobilde Yüzde 89’luk Büyüme Sağladı

Momondo-seyahat-mobil_ticaret-uçak_bileti-eticaretYenilenen mobil uygulamasını piyasaya süren momondo, seyahat tutkunlarının mobil alanda yaptıkları işlem sayısının büyük bir hızla arttığını açıkladı.

Seyahat sitesi momondo, bugün yaptığı bir açıklamayla mobil uygulaması aracılığıyla yapılan arama ve rezervasyonlarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 89’luk artış yakaladığını duyurdu. Bu büyüme oranıyla birlikte, momondo’yu mobil ortamda kullananların oranı yüzde 60’a ulaşarak ilk kez internet sitesini geride bıraktı. Üstelik mobil ortamdaki işlemler yalnızca otel ve uçuş aramalarını değil, rezervasyon ve ödeme işlemlerini de içeriyor.

momondo ise bu önemli artışa mobil uygulamasını yenileyerek cevap veriyor. Kullanıcılara otel ve uçuş arama imkanı sunan uygulama, öncelikle iOS için ve ardından Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanıma sunulacak.

Yeni ve sadeleştirilmiş arayüz

Momondo-seyahat-mobil_ticaret-uçak_bileti-eticaret

Yeni uygulama kullanıcı arayüzü, tasarım ve fonksiyonellik anlamında pek çok yenilik getiriyor. Güncellemeyle birlikte daha sade bir arayüze ve yeni ekran kaydırma fonksiyonlarına kavuşan uygulama, kullanıcılara dijital anlamda yenilikçi bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Kullanıcılara yürüttükleri işlemlere, uygulamayı bir sonraki açışlarında kaldıkları yerden devam etme imkanı sağlayan uygulama, kullanıcı adlarıyla giriş yapanlara ise kendi tercihleri doğrultusunda şekillenen daha kişisel bir deneyim vaat ediyor. Diğer yandan yeni eklenen uçuş ittifakları, maksimum seyahat süresi ve otel zincirleri gibi filtreleme özellikleri de, kullanıcıların daha isabetli sonuçlara hızla ulaşmasını sağlıyor.

Hızlı ve rahat işlem imkanı

momondo mobil ürün yöneticisi Pernille Trolle Brøgaard konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Elimizdeki veriler, seyahat planlaması yapan tüketicilerin mobil uygulamalara ilgisinin her geçen gün arttığını gösteriyor;  çünkü gelişen teknoloji sayesinde tüketicilerin arama alışkanlıkları da değişti. Artık anlık olarak değişen ihtiyaçları doğrultusunda her an, her yerden ve hızlı bir şekilde seyahat rezervasyonu yapabilmek istiyorlar. Yenilenen uygulamamız ile seyahat planlaması yapan ya da yapmayı planlayan tüm kullanıcılarımızın hayatını daha da kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Momondo uygulaması ile kullanıcılarımız hareket halindeyken bile hiçbir seyahat acentasına ihtiyaç duymadan, kendileri için en uygun uçuşu veya oteli rahatça bulabilecek.”

2014 yılında piyasaya sürüldüğünden beri ilk kez bu ölçüde yenilenen momondo mobil uygulaması, markanın değişen yüzünü ve gelecek hedeflerini yansıtıyor.

momondo.com.tr uçak bileti, otel ve kiralık araçlar için en iyi fiyatları bulabileceğiniz ücretsiz, bağımsız ve global bir seyahat arama sitesi olarak hizmet veriyor. Genel müdürlüğü Kopenhag’ta olan momondo 31 ülkede hizmet veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*