18 Kasım 2018

ShareBugg: Barkod Okutarak İndirim Kazanın

Yeni bir girişim olan ShareBugg, alışveriş dünyası için yeni bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor. iPhone, iPhone Touch ve iPad’ler ile kullanılabilen bu uygulamanın amacı sosyal ağlarda paylaşım yaparken kullanıcılarına belli ürünlerde indirim kazanmalarını sağlamak.

ShareBugg’ın mobil uygulamasını iOS cihazınıza yükledikten sonra anlaşmalı mağazalardaki barkodları cihazınızın kamerasından okutuyorsunuz ve okuttuğunuz bu ürünü isterseniz Facebook gibi sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Yani ShareBugg’ın deyimiyle “bugg”lıyorsunuz. Barkodu okumanızla beraber de o markayla ilgili bir indirim veya hediye kazanmış oluyorsunuz.

Uygulamanın güzel tarafı ise eğer istemezseniz sosyal ağlarda paylaşmak zorunda değilsiniz. Yani hediye veya indirim kazanmak için sadece barkodu okutmanız yeterli, ShareBugg sizi paylaşım yapmaya zorlamıyor.

ShareBugg’ın şu an anlaşmalı olduğu şirketler, Blogger’s, Bebe, Mavi ve Olivia’s Pizza. Uygulama için şu an beta ya da giriş sürecinde de denebilir.

Paylaşımın indirim için zorunlu olmadığı uygulamada paylaşım yapmanın amacı kullanıcının tercih ettiği markayla kendini özdeştirmiş olduğunu göstermek ve sosyal ağlardaki arkadaşlarına “ben … markayı tercih ediyorum” gibi bir izlenim yaratmak olabilir.

Yeni Apple uygulamasıyla beraber Facebook fan sayfalarında da paylaşımlar yapmaya başlayan ShareBugg’ı AppStore‘dan indirebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*