17 Kasım 2018

‘Alışveriş İçin Pinterest’ Uygulaması Aylık %30 Büyüme Hızına Ulaşıyor

Pinterest sosyal medya platformları arasında hızlı bir büyüme yakalayarak ilk üçe yerleşmiş konumda.

Facebook ve Twitter üzerinden satış olanakları tartışıladursun, Pinterest’in görsel etkileşimi ile satış grafiklerini etkileyip değerini milyar dolarlara çıkaracağı yatırımcılar tarafından konuşulmakta.

Pinterest’in görsel etkileşim ve paylaşım öğelerini içerisinde barındırarak kurulan Shopcade, aynı Pinterest gibi, fakat bünyesinde paylaşılan her ürün satışta.

‘Pinterest for Shopping’ – Alışveriş için Pinterest sloganı ile bir Facebook uygulaması olarak kurulan, ardından başlı başına bir siteye dönüşen Shopcade’de kullanıcılar beğendikleri ürünlerin resimlerini paylaşıyorlar.

Kullanıcıların Pinterest üzerinde yaptıkları gibi beğendikleri ürünleri paylaşmalarına olanak tanıyan Shopcade’in farkı işte bu noktada başlıyor.

Barındırdığı resimlerdeki ürünlerin site üzerinden satın alınabildiği belirtilirken, arkadaşları ile ürün paylaşımı yapan Shopcade kullanıcılarına, arkadaşları bu ürünü aldığı takdirde bir komisyon veriliyor.

Komisyon dağıtımını kazandığı affiliate komisyon oranı üzerinden veren Shopcade, aynen Pinterest gibi milyar dolarlık bir iş modeli oluşturma peşinde.

Shopcade, satışa dönüştürmede görsellikten yararlanarak aylık %20 ile %30 arasında bir büyüme gözlemlediklerini paylaşıyor. Firma, sitesi üzerinden milyonlarca ürünün incelenmesine olanak tanıyor.

Firma kurucusu Nathalie Gaveau, daha önce Fransa’da satışları ile Ebay’i geride PriceMinister adında bir start-upı da başlatmıştı.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*