25 Nisan 2018

Shopify Üçüncü Turda 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

shopify
Bundan 7 yıl önce 3 arkadaşın online kayak takımı satmak için kurdukları Shopify, bugün oldukça farklı bir yere gelerek e-ticaret sitelerine altyapı hizmeti sunmaya başladı. Aldığı yatırımlarla büyümeye devam eden Shopify, 3. tur yatırımında da 100 milyon dolarlık yatırım aldı.

Shopify’a bugün duyurmayı planladığı 100 milyon dolar değerindeki üçüncü tur yatırımı gerçekleştiren firmalar Kanadalı OMERS ve Insight Venture Partners. Ayrıca Bessemer Venture Partners, FirstMark Capital, Georgian Partners ve Felicis Ventures da yatırıma katkıda bulunan diğer firmalar.

İkinci turda toplam 22 milyon dolarlık yatırım alan Shopify bu turda yaklaşık 5 katı değerinde bir yatırım almış oldu ve şirketin değeri de böylelikle 1 milyar dolar seviyesine çıkmış oldu. Başka şirketlere online altyapı hizmeti veren Shopify, bugün 80 binden fazla küçük ve orta ölçekli firmayla iş yapıyor.

Vizyonunu her şeyi, her an, herhangi bir yerde satabilmek olarak belirten Shopify, yapılan ticaretin yüzde 90’dan fazlasının fiziksel olarak yapıldığı bir piyasada sadece bir online ticaret firması değil ticaret firması olmak istediğini belirtiyor. Firma yetkililerinden Finkelstein, “Şirketin geleceğini müşterilerine offline ticaret çözümleri de üretip üretemeyeceği belirleyecek.” diyor.

Shopify fiziksel tarafta da hizmet verebilmek için geçtiğimiz aylarda iPad ile çalışan bir POS cihazını tanıtmıştı ve Shopify bünyesinde bulunan markalar, bu cihazları offlineda da kullanmaya başlamışlardı. Şirket böylelikle fiziki mağazalarda da kendine bir şekilde yer bulmayı başarmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*