21 Kasım 2018

Shopify, Kendi Ödeme Sistemi Shopify Payments’ı Kullanıma Açtı

shopify-payments-logo
80 ülkede 50 binden fazla online mağazaya hizmet veren Shopify, iş modelinde bir yeniliğe giderek kendi ödeme sistemi Shopify Payments’ı online mağaza platformuna entegre etti. Shopify’ın alt yapı sistemini kullanan markalar artık üçüncü parti bir ödeme sistemine gerek duymadan Shopify’ın ödeme sistemini kendi siteleri üzerinde kullanabilecekler.

Normalde bir e-ticaret altyapı sisteminden yararlanan online mağazalar üçüncü parti bir ödeme sistemiyle anlaşarak kredi kartı ile ödeme kabul edebiliyorlardı; fakat Shopify Payments ile yeni bir site açan mağazalar, sitelerini kurdukları anda ödeme sistemleri de otomatik olarak aktive edilmiş oluyor. Böylelikle ödeme sistemi entegrasyonu için mağazalar beklemek zorunda kalmıyor.

Bunun yanı sıra Shopify Payments, Shopify’ın paneli üzerinden takip edilebildiği için yapılan satışlar, gelirler ve diğer ödeme bilgileri anında görülebiliyor. Böylelikle tek bir panel üzerinden hem site hem de ödemeler takip edilebiliyor.

Müşterileriyle görüştükten sonra birçok mağazanın bu işlemleri Shopify’ın kendileri için halletmesini dile getirdiklerini belirten Shopify Payments Müdürü Louis Kearns, “ilk kez online mağaza açan insanların, sitelerini açtıkları anda kredi kartıyla ödeme kabul etmek istediklerini söylüyor ve Shopify’ın artık bu hizmeti sağladığını da sözlerine ekliyor.

Shopify, satıcıların sahip olduğu paket programa göre onlardan farklı oranlarda işlem ücreti alıyor. En temel plana sahip olanlar %2,9 komisyon ve artı olarak 0,30 dolar işlem başına ücret alırken, Pro kullanıcılarda bu oran %2,5’a, sınırsız kullanıcılarda ise %2,25’e düşüyor. İşlem başına ücret ise 0,30 dolarda tüm paketlerde sabit. Kısaca kullanıcıların seçtikleri paket ne kadar yüksekse ödeme işlemlerinde verdikleri komisyon da o kadar düşüyor.

Kearns, Shopify’ın ilerleyen dönemlerde de ödeme sistemleri konusunda yenilikler yapacağını belirtirken, online mağazaların isteklerine ve taleplerine göre de geliştirmeler yapılacağının üzerinde durdu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*