15 Kasım 2018

Shopify, Büyük Ölçekli Şirketlere Yönelik Shopify Plus Hizmetini Tanıttı

shopify plus
Aldığı yatırımlar sonrasında değeri 1 milyar dolara yaklaşan Shopify, küçük ve orta ölçekli şirketlere altyapı hizmeti sunmanın yanı sıra artık büyük ölçekli firmalara da çözümler üretmeyi planlıyor.

Şirketin yeni hizmeti Shopify Plus, küçük ve orta ölçekli olarak başlayan ve zaman içinde büyüyerek farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler arayan şirketlere çözüm olarak sunuluyor. Bu gelişmeyle beraber Shopify’ın asıl odağı olan küçük ve orta ölçekli şirketlerden uzaklaştığı akıllara gelebilir; ancak şirket Shopify Plus’ı bir yan proje olarak ele aldığını dile getiriyor.

Şirket son yıllarda kendi altyapılarını kullanan bazı şirketlerin oldukça hızlı bir şekilde büyüyerek, sıfırdan başlayıp büyük ölçekli şirketler haline geldiklerini dile getiriyor ve bu sistemin geliştirilmesindeki en büyük etkenin de bu gelişmelerin yaşanması olarak belirtiyor. Shopify’ın altyapısını kullanan GoldieBlox’ın bir yıl önce kurulması ve şirketin şu an SuperBowl’a reklam verecek kadar büyümesi de bu durumun en belirgin örneklerinden biri.

Altyapı sistemi sunduğu şirketlerin devamlı olarak büyümesiyle beraber Shopify bu firmaların altyapı çözümlerini ele alamamaya başlaması ve bu şirketlerin Magento gibi farklı altyapı çözümlerini tercih etmeleri nedeniyle Shopify Plus’ı geliştirdiklerini de vurguluyor.

80 binden fazla mağazaya hizmet veren Shopify, bu çözümüyle beraber büyük ölçekli şirketlere de altyapı desteği sağlayabilecek. Şirket geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya sürdüğü iPad ile çalışan POS sistemiyle beraber fiziki mağazalara da yönelik çalışmalara başlamıştı ve artık büyük ölçekli firmalara da çözüm sunabilecek olan Shopify hem online hem de offline tarafta pazardaki diğer rakipleriyle ciddi bir rekabet başlatmış oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*