14 Kasım 2018

Shopify Yeni Tasarımıyla Kullanıcılarının Karşısına Çıktı

shopify2006 yılında kurulan ve geçtiğimiz 7 yıl içinde 50.000’den fazla şirketin e-ticaret alt yapısını sağlayan Shopify, yeni tasarımıyla kullanıcılarının karşısına çıktı. Birkaç yıldır yeni tasarım için hazırlandıklarını belirten Shopify, geçtiğimiz Kasım ayından beri beta sürecinde olan tasarımını dün görücüye çıkarttı.

Bugüne kadar Foo Fighters, Encylopedia Britannica, Tori Amos, General Electric, Tesla Motors gibi şirketlerin de online mağazalarını yapan Shopify üzerinde kişiler kendi e-ticaret sitelerini de kurabiliyorlar.

Alt yapı sistemleri konusunda oldukça tecrübeli olan ve birçok şirketin tercih ettiği Shopify’ın yeni yüzüne 60 tane yeni özellik eklendi. Kontrol panelinde köklü bir değişikliğe giden şirket, aynı zamanda yönetim araçlarında da değişiklikler yaptı. JavaScript MVC ile tasarımı yaptıklarını belirten şirket, bu yazılım sayesinde daha kolay ve hızlı bir şekilde prototip ve uygulama geliştirebileceklerini de dile getiriyor.

Şirket, 22 dolar değerindeki 1. ve 2. tur yatırımlarla yeni tasarımlarını finanse ederken, geçtiğimiz yıl satın aldığı mobil uygulama geliştiricisi Select Start Studios ile mobil taraftaki stratejilerini de oluşturarak, yeni tasarımda mobil tarafa da ağırlık verdi.

Tasarım konusunda sanal mağaza sahiplerine sunduğu yenilikler arasında, şirketler artık sitelerinin tasarımlarını yaptıklarında yayınlamadan önce sitenin tasarımının nasıl göründüğünü canlı olarak görebilecekler. Eğer tasarım konusunda tatmin olmazlarsa böylelikle site yayına girmeden önce gerekli değişiklikleri arayüz programıyla yapabilecekler. Mağaza sahipleri, yazı fontlarını, renkleri, boşlukları ve resimleri düzenleyebilecekler.

Shopify’in yeniliğe gittiği taraf sadece tasarım olmadı. Fiyatlandırmada da değişikliğe giden şirket, “Başlangıç Paketinin” fiyatını daha aşağı çekti ve bu paket 7/24 destek hizmetini de içinde bulunduruyor. Shopify’ın “Başlangıç Paketi”nin fiyatı düne kadar ayda 29 dolarken, artık ayda 14 dolar olarak kullanıcılara sunulacak.

Shopify’ın 2011’de 41 bin civarında mağazası bulunuyorken, 2013 sonunda bu sayının 80 bin civarına ulaşması bekleniyor. Şirketin değeri 2011 yılında 245 milyon dolarken, geçen yıl bu rakam 742 milyon dolara ulaştı. 2013 sonunda ise şirketin değerinin 1,5 milyar doları bulması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. ali gürbüzer der ki:

  Shopify sitesini inceledim ve tasarımları ve yazılımlarını iyi buldum.Yalnız bu site türkçe e-ticaret sitesi hizmeti veriyor mu?
  Referanslarında bulamadım acaba türk sitesi de yapıyorlar mı?

 2. Shopify türk kullanıcılarının da ilgisini yavaştan çekmeye başladı, ödeme sistemlerinde Türkiye’den sadece Garanti Bankası sanal pos sistemiyle entegrasyonu gerçekleştirilebiliyor ama ilginin artmasıyla diğer bankaların da sisteme dahil olması kaçınılmaz.

  Türkiye’de hobi ürünleri satımı için tercih edilen (taksitsiz, standart ürünler) shopify’ın daha kurumsal örneklerini henüz görmek zor; ama eticarete yeni başlayacak kişi/kurumlar için özellikle shopify v2’den sonra çok kullanışlı, seo avantajları da cabası

  Ülkemizde bu sistemi kullanarak satış yapan sitelere örnek:

  http://fiyonksepeti.com (fiyonk satışı)
  http://10marifet.com (hobi/Keçe ürünleri)

 3. Baran Öncel der ki:

  Tacirnet.com’un tasarımıyla aynı gibi 🙂

 4. Mehmet Özkan der ki:

  6-7 ay önce tacirnetin sitesini görmeseydim. Bunuda mı çarptınız derdim ama bir yabancının bir türk sitesinden esinlenmesi güzel olmuş.

 5. taksit yok mu? der ki:

  İyi güzelde ben niye garantiyle uğraşayım paypal varken birde üstelik 100Tl üzeri harcamalara yurtdışı alışverişi olduğu için banka 5 taksit yapıyor.

  —– iki siteyede baktım shopify.com altına ödemeye gönderiyor, taksit seçeneği bulunmuyor

  taksit yok mu?

 6. Yasin Yılmaz der ki:

  Bende shopify altyapısı kullanarak bir e-ticaret sitesi çalıştırıyorum. Ancak birçok sitede bulunan bir uygulamayı bulamadım. Ürünlerinden altında birisinin üstü çizili şekilde iki fiyat yazıyor ancak shopifyda bu uygulamayı göremedim. Bilen varmı ?

Fikrini söyle

*