19 Kasım 2018

ShopLocket ile WordPress’den Doğrudan Satış Yapmak Mümkün

wordpress shoplocket Geçtiğimiz yıl, tüm müşterilerinin istediği yerde istediği zaman -tabi internet üzerinden- uzun süreçli alt yapılar oluşturmadan, satış yapabileceğini söyleyerek yola çıkan ShopLocket girişimi, bu vaadini hayata geçiriyor. Kullanıcıların kendi internet sitelerini ya da bloglarını e-ticaret platformuna dönüştürmeyi amaçlayan ShopLocket, başlangıç olarak WordPress ile anlaşmaya vardı. Artık kullanıcılar, küçük bir eklentiyle blogları üzerinden ürün satışı yapabilecekler.

60 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan yayın sistemlerinden biri olan WordPress’de bundan önce de ürün satışı yapılabiliyordu. Ancak site üzerinden satış yapmak isteyenlerin üçüncü parti bir şirketle anlaşmaya varıp, alt yapıyı oluşturması gerekiyordu. ShopLocket ile WordPress‘in bu birlikteliğiyle blog sahipleri, ilk kez üçüncü bir şirkete ihtiyaç duymayacaklar. Kullanıcıların yapması gereken ise eklentiyi kurduktan sonra, istedikleri ürünü sitelerine eklemek.

Blog sahipleri açısından büyük kolaylık sağlayan bu uygulamanın müşteriler açısından da avantajları olduğunu söylemek mümkün. Uygulama sayesinde kullanıcılar artık farklı bir satış sitesinde ”sign in”, ”sign out” yapmak zorunda kalmayacak. Bununla birlikte, bu yeni sistem, kullanıcıların blogda daha fazla vakit geçirmesini sağlayarak blogun etkileşim oranının artmasına katkıda bulunmuş olacak.

ShopLocket ve WordPress ortaklığında hayata geçen bu sistemin, ücretlendirme açısından da herhangi bir zorluğu bulunmuyor. Diğer sistemler gibi aylık belli bir ödeme gerektirmeyen eklentinin ücreti, satış yani işlem başına düşen ödemenin yüzde 2,5’unu oluşturuyor.

Kullanıcıların, kendi bloglarını birer e-ticaret platformu haline getiren bu uygulamaya alışmaları belki biraz süre alabilir. Ancak hali hazırda belirli bir reytingi ve takipçiyi kazanmış blogların herhangi bir ilan sitesi yerine bu eklentiyi kullanmaları, kullanıcılara oldukça mantıklı gelebilir.

ShoplocketSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*