19 Kasım 2018

Shyp 250 Milyon Dolar Değerleme ile On-Demand Kargoculuğu Yaygınlaştıracak

screen-shot-2015-01-28-at-10-39-59-pm

Shyp, kullanıcıların bir ürünün fotoğrafını çekip, ürünün nereye gitmesini istediklerini belirttikleri ve şirketten birinin gelip ürünü alıp gitmesi gereken yere götürdüğü, bir nevi on-demand kargo şirketi. Bütün bu anlattığımız süreci 5 dolara mal eden şirket, şu an var olan en ucuz ve en kolay kargolama hizmetlerinden birini sunuyor.

Bu yılın başında Android uygulamasını çıkartan ve kullanıcılara satın aldıkları ürünü iade etme süreçlerinde ayrı bir hizmet sunan Shyp, şimdiye kadar 12,1 milyon dolar yatırım aldı ki, bu yatırımın 10 milyon doları geçtiğimiz yılın Temmuz ayında SherpaVentures tarafından aldı.

Şimdi ise yeni bir yatırım turuna çıkan Shyp, 50 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 250 milyon dolara çıkartmak niyetinde.

Bir çok yatırım çevresinde bu haberler konuşulurken şirketin resmi kanallarından henüz konu hakkında bir açıklama gelmedi. Bazı kaynaklar, değerlemenin 275 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ettiklerini belirttiler.

Şimdilik San Francisco, New York ve Miami şehirlerinde hizmet veren Shyp, bu yatırım ve değerleme ile birlikte kargo ağını ABD’nin neredeyse tamamına kadar yayabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*