19 Kasım 2018

Siber Pazartesi’ndeki Satışlar Amazon ve PayPal’ın Yüzünü Güldürdü

Amerika’da Şükran Günü’nden sonraki ilk Pazartesi günü olarak bilinen Siber Pazartesi’nde yapılan online alışverişlerde PayPal ve Amazon‘un yüzünü güldüren gelişmeler yaşandı.

PayPal, Siber Pazartesi gerçekleşen mobil ödeme işlemlerinde 2011’e kıyasla %196 artış kaydettiklerini açıkladı. PayPal Alışveriş Uzmanı Claudia Lombana, bu yıl içerisinde online alışverişlerin kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildiğini ve mobil cihazların internetten yapılan alışverişlerdeki kullanımının arttığını belirtti.

Şükran Günü’nde mobil ödemelerin dünya genelinde 2011’e oranla %173, Kara Cuma’da da bu oranın %193 arttığını açıklayan PayPal, Siber Pazartesi’nin artık sadece offline mağazaları kapsayan bir alışveriş etkinliği olmaktan çıktığını ve alışverişin online mecralara doğru kaydığından bahsetti. eBay üzerinde gerçekleşen işlemler Şükran Günü’nde %133, Kara Cuma’da ise %153 arttığı da ortaya çıkan sonuçlar arasında.

Siber Pazartesi’nde gerçekleşen satışlardan memnun olan bir diğer firma da Amazon. Şirket, bu Şükran Günü ve devamındaki hafta sonunda geçen senenin satışlarını ikiye katladıklarını ve bunun yanında Kindle satışlarında da bir rekor kırıldığını açıkladı.

Bu rekor satışların bir sebebinin de Kindle Fire’ın fiyatının Amazon tarafından 129 dolara düşürülmüş olması. Bu Siber Pazartesi kampanyası şirket tarihinin en büyük promosyonu olarak kayıtlara geçti. Bu rekor kapsamında satılan ürünler ise tüm Kindle e-kitap okuyucuları ve tabletleri.

Amazon yaptığı açıklamada, 6 Eylül’de Kindle Fire ve PaperWhite’ın tanıtımını yaptığından beri Amazon’un dünya genelinde en çok satıl 10 üründen 9’unun Kindle e-kitap okuyucular, tabletler, aksesuarları ve dijital içerikler olduğunu söyledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*