20 Kasım 2018

Kişiselleştirilmiş Otel Rezervasyon Sitesi: Simplehoney

Kişiselleştirilmiş hizmet, online alışverişin dikkat çeken ve hızla daha fazla rağbet gören alanlarından bir tanesi. Mini testlerle kullanıcılara ürün tavsiyesinde bulunan sitelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Fırsat siteleri ile başlayan, tüketicilerin daha önce satın aldıkları ya da tıkladıkları fırsatlara benzer ürünlerin onlara gönderilmesi, tüketicilerin lokasyonlarının, alışveriş tercihlerinin dikkate alınması ile kendine yer edinen kişiselleştirilmiş hizmetlerde yeni bir online rezervasyon sitesi kendisine yer edinmeyi planlıyor.

Tatil rezervasyonu yaparken sonuçların oldukça kafa karıştırıcı olduğuna hemen hemen hepimiz şahit olmuşuzdur. Aramalarda sıralanan otellerden seçim yapma konusunda yıldızları mı, fiyatları mı, özellikleri mi, lokasyonları mı ya da hepsinden öte tüketici yorumları mı daha yol göstericidir bunu tahmin etmek çoğu zaman rezervasyonu tamamlayıp oteli görmeden neredeyse imkansız oluyor.

Bunu dikkate alarak yola çıkan Simplehoney, site ziyaretçilerine seyahat tercihlerini sorgulayan kısa bir test yaptıktan sonra, onlara uyan otel seçeneklerini sıralamaya başlıyor.

Site kullanıcılarının kişilik özelliklerini de bir testle inceleyen Simplehoney, sorduğu sorularla kullacılarının sevdiği tatil türlerini, ne tarz yerleri tercih ettiklerini, planlı mı plansız mı seyahat ettiklerini de ortaya çıkarıyor.

Soruların ardından önerilerle kullanıcılarına ulaşan Simplehoney, henüz oldukça yeni bir site ve beta olarak yayında. Şu sıralar ücretsiz üye olunabilecek olan sitenin yayına tamamen başlamasının ardından kullanıcılarından 100 dolar üyelik ücreti alacağı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*