17 Kasım 2018

Şirketinizi Etkileyen 4 Müşteri Verisi Sorunu

Uzun zaman önce şirketler, çalışanların kimliklerini, verilerini ve güvenlik düzeylerini iyi bir şekilde yöneterek, işletmenin süreçlerini ve değerli işletme varlıklarını da iyi yönetebileceklerini keşfettiler.

Son 5-10 yıldır e-ticaret, sosyal ağlar ve mobil cihazların yaygınlaşması ile şirketler, farklı kanallardan kendileri ile ilişkiye geçen müşterilerin sel halindeki verilerini düzenleyebilmek için de benzer stratejiler ile konuya yaklaşılması gerektiğini fark ettiler.

  • Aşağıdaki dört maddelik müşteri verisi konusundaki sıkıntıları bir gözden geçirin:
  • İşletmelerin %54’ü, farklı kaynaklardan gelen verileri entegre etme ve yönetme konularında sorun yaşıyorlar.
  • İşletmelerin %60’ı, büyük veri projelerinin tamamlanmasının en azından 18 ay sürdüğünü belirtiyorlar.
  • %40’ı, verilerinin veri depolarında biriktiğini ve analiz edemediklerini söylüyorlar.
  • Yöneticilerin %93’ü, işletmelerinin yıllık %14 oranında potansiyel ciro kaybettiğini, bunun da sebebinin topladıkları müşteri verileri üzerinden hareket edemedikleri olduğunu raporladılar.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Veri işlemedeki temel problem verinin toplanması esnasındaki ilkesel belirsizlik ve öngörüsüzlüktür. Kitlesel olarak devasa veriye sahip bankaların tabloları dahi evlere şenlik belirsiz verilerden geçilmez vaziyettedir. Projeler bir veri madeni yerine genelde projeler veri çöplüklerinin üzerine inşa edilir.

    E-ticaret işletmeleri için büyük veri işleme projesi çok makul bir yük değildir. Html5, css ve javascript bilen veri madencisi veya yapay sinir ağları uzmanı cümle içinde oldukça eğlenceli duruyor.

Fikrini söyle

*