18 Kasım 2018

Sitelerimiz Ne Kadar Güvenli? [İnfografik]

Cisco Yarıyıl Güvenlik Raporu kapsamında, dünya çapındaki 16 büyük çokuluslu şirket incelenerek oluşturulan sonuçları bir infografik ile paylaştı. Bu 16 kuruluşun adı açıklanmıyor fakat verilen kriterlere göre 2013 yılı itibariyle 4 trilyon dolar ve üzerinde varlık yöneten, 300 milyar doları aşkın gelire sahip kuruluşlar incelenmiş. Bu rakamlara bakılacak olursa, 16 büyük çokuluslu şirket değil, en büyük çok uluslu 16 şirket demek daha doğru olabilir. Yayınlanan infografiki sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. Üzerine tıklayarak daha yüksek çözünürlüklü halini görüntüleyebilirsiniz. Şunu da belirtmeden geçmeyelim ki, ülkemizdeki durumun da bu bulgulardan pek farklı olmadığı dile getiriliyor.

Cisco Infografik Yariyil Guvenlik Raporu_30092014-page-001Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Özellikle link kısaltma servislerini kullanarak yada dosya indirme gibi işlevlerde indirilen çeşitli verilerle yüzbinlerce sanal korsan da yayılıyor.Bunun farkındalığı malesef henüz yerleşmiş değil.Dolaylı olarakda botnet saldırısı ve diğer yollarla bu kişiler maşa olarak kullanılıyor.
    Şirketlerin de bu konuda rekabet kurallarını hiç saymadan sağlıklı yollarla pazarlama yapmaları gerekiyor.Çok bilinmiyor olsa daha bu bahsettiğim yollar ve veriler bir şekilde şirketlere pazarlama aracı olarak satılıyor.

Fikrini söyle

*