17 Kasım 2018

Sivil Toplum Kuruluşlarına Destek Olan Girişim: Yuvarla.org

Bir sivil toplum kuruluşuna bağış yapmak istiyorsunuz fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Ne miktarda yapmak istediğiniz konusunda da aklınızda şüpheler var. Bu işin ayrıca kolay olmasını istiyorsunuz. Yuvarla.org burada devreye girerek, herkesin sivil toplum kuruluşlarına destek olmasını sağlıyor.

Yuvarla.org’un çalışma mantığı çok basit. Türkiye’nin belli başlı e-ticaret site ve markaları ile anlaşan firma sayesinde, alışveriş yaparken karşılaştığınız ödeme sayfasında bir “Yuvarla” bölümü karşınıza çıkıyor. Burada alışverişinizin tutarını yukarı yuvarlayarak, arada kalan farkı istediğiniz bir sivil toplum kuruluşuna gönderebiliyorsunuz.

Örneğin 62,30 TL tutan bir alışverişiniz var. Bunu sistem 63 TL’ye yuvarlayıp, arada kalan 70 kuruşu istediğiniz bir kuruluşa bağışlamanızı sağlıyor. Herhangi bir yuvarlama sınırı veya limiti yok. İsterseniz 19,99 TL olan alışverişinizi 20 TL’ye yuvarlayıp, 1 kuruşluk yardımda da bulunabilirsiniz.

yvrl1

Yuvarla.org’un şu anda anlaşmalı olduğu sivil toplum kuruluşlaru şunlar: Anne Çocuk Eğitim Vakfı, Arama Kurtarma Derneği, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, TEMA Vakfı, TOÇEV, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Tohum Otizm Vakfı ve UNICEF Türkiye.

Ashoka Türkiye, Girişim Fabrikası ve TÜSEV işbirliği ile ortaya çıkan Yuvarla.org, Biletix, GittiGidiyor, morhipo, NetWork, fabrika, Divarese, mybilet.com, GAP, Banana Republic ve PlusClouds ile kullanılabiliyor. En kısa zamanda daha çok e-ticaret sitesine yayılmasını temenni ederiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*