17 Aralık 2018

Skype, Meksika’da Hazır Kart Uygulaması Başlatıyor

Microsoft bünyesindeki VoIP tabanlı görüşme devi Skype, Meksika’da yerel pazarın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği faturasız telefon kartlarının tanıtımını gerçekleştirdi. “Skype Card” olarak adlandırılan uygulama, ülke çapındaki  7 Eleven, RadioShack ve Best Buy gibi büyük perakende mağazalarında satışa sunuluyor.

Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik iki farklı tarifeyle piyasaya sürülen kartların ilki, “kullan-at” diye tabir edilebilecek kartlar, diğeriyse özellikle ABD ile konuşmalarda kolaylık sağlayacak olan “limitsiz” arama aboneliği olacak. Bu ikinci tarifeyi, Skype‘ın Amerika’da düzinelerce yakını olan ve onlarla sürekli irtibat halinde olma ihtiyacı hisseden Meksikalılar’a yönelik geliştirdiği başarılı bir PR hamlesi olarak yorumlamak mümkün.

Tüm bu gelişmelerde asıl ilgi çekici olan durum ise, nüfusunun büyük çoğunluğu kredi kartı kullanmayan Meksikalılar’ın, Skype kullanırken online ödeme yapamayacak olmalarını fırsata dönüştüren firmanın, bu kitlenin kullanımına uygun offline kartlar sunması. Bu bağlamda, diğer şirketlerin yeni girdiği pazarlardaki yerel tüketicilere daha rahat ulaşabilmesi açısından başarılı bir örnek teşkil edebilir.

Meksika pazarında önemli bir çekim gücü yaratma amacı taşıyan bu uygulama, aynı zamanda telekomünikasyon sektörü üzerinde de yıkıcı bir etki yaratma potansiyeline sahip. Çünkü “Skype Card” hizmeti hali hazırda Meksika’daki telekom sektöründe yaşanan son derece verimsiz rekabetten muzdarip olan halk için bir kaçış yolu olacak gibi görünüyor. Ancak yine de Skype’ın Meksika pazarındaki büyüme hızı en azından bir süreliğine düşük genişbant penetrasyonu sebebiyle sınırlı olacak gibi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*