17 Kasım 2018

Slyce Uygulamasında Sesle ve Görselle Ürün Araması Yapılabiliyor

SlyceYüzbinlerce site arasında istediği ürünü fiyat-performans açısından kendine en uygun şekilde bulmak, online tüketicinin e-ticaret sektöründe karşılaştığı birkaç zorluktan biridir. Karşılaştırma siteleri, bu noktada devreye girerek tüketiciye yol haritası çıkarır ve isteğine göre alışverişi tamamlayacağı siteyi belirler. Bu siteler bazen fiyat odaklı arama yaparken bazen de ürün odaklı fayda sağlar.

Slyce.com, yeni nesil karşılaştırma ve arama uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Temel çalışma prensibi, internette ürün arama şeklinde belirlenmiş. Ancak Slyce’ı farklı kılan yöntem ise, 4 farklı şekilde arama yapabilmeye olanak tanıması. Kullanıcılar fotoğraf yükleyerek, sesli komut vererek, QR kod ve barkod ile istedikleri ürünü bulabiliyor.

Kendilerini sosyal ticaret sitesi olarak konumlandıran Slyce, tüketici kullanım deneyimlerine çoğunlukla mobil cihazlardan karşılık vereceği için mobil ticaret alanında da yer alıyor. Android işletim sistemlerine sahip mobil cihazların yanı sıra, masaüstü bilgisayar ve akıllı televizyonlardan da kullanılıyor. Uygulamanın televizyonlarda da kullanılabiliyor oluşu, e-ticaret sektörünün bir kumandaya sığmaya çok yakın olduğunun da bir başka göstergesi.

Slyce’ın kullanım şekli ise şöyle; arama çeşitlerinden herhangi birini kullandıktan sonra Pinterest esintili bir tasarıma dönen uygulamada, aradığınız ürünlerin ve benzerlerinin bulunduğu online mağazaları size sıralıyor. Aramanın ardından ekranda ürün bilgilerinin de yer aldığı 30-40 arasında fotoğraf yer alıyor.

Kanada merkezli bir start-up olan aplikasyon aynı zamanda markalara entegre hizmet de verebiliyor. Örneğin, Converse Slyce ile iş birliği yapmış ve kullanıcı Converse markasına ait bir ayakkabı görseli arıyorsa; uygulama yalnızca Converse ayakkabılarını öneriyor.

Uygulamanın katma değer olarak çok da farklı bir hizmet sunduğunu söyleyemesek de dört farklı kullanım yönteminin inovatif bir bakış açısı olduğunu kabul etmek mümkün. Markalarla yapacağı muhtemel iş birlikleri de girişimin kendisi adına özellikle gelir modeli başlığında yardımcı olacaktır.

Uygulamanın tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*