11 Aralık 2018

Tüketiciler Facebook Bilgilerini Online Mağazalarla Paylaşıyor

Arka arkaya yapılan, sürekli tüketicilerin gizliliklerine verdikleri önemin altını çizmekteydi.

Gizlilik kaygılarına sık sık değinildiği şu günlerde, pek çoğumuz tüketicilerin sosyal medya bilgilerini markalarla paylaşmaya pek istekli olmadıklarını düşünüyor olabiliriz. Fakat sosyal medya data firması Sociable Labs, yeni yaptığı araştırmasında bu kaygıların pek de o kadar yüksek olmadığını ortaya çıkardı.

Mağazalar tarafından kimi uygulamaları kullanırken sorulan “Bilgilerinin paylaşılmasını onaylıyor musun?” ibaresine, sorunun sorulduğu zamanların %56’sında olumlu yanıt verildiğini belirten Sociable Labs, bu şekilde mağazaların tüketicilerin adı, cinsiyeti, lokasyonu gibi pekçok veriye ulaşabildiklerini açıkladı.

1.2 milyon tüketici ile Mart ve Kasım ayları arasında online mağazaların sayfalarında bulunan 42 farklı sosyal uygulama üzerinde yapılan araştırmaya göre, mağazaların talep ettiği profil bilgilerine göre onay oranları değişmekte.

Araştırmada, tüketicilerin uygulama ile indirim kazanacaklarına inanmaları, profil bilgilerini paylaşmaları için önemli bir sebep olarak gösterilirken, daha önceden alışveriş yapılmış olan ya da güven duyulan bir markaya Facebook profili üzerinden izin verilme oranlarının daha yüksek olduğu belirtildi.

Social Labs yetkilileri, tüketicilerin profil ya da arkadaş listesini görüntüleme seçeneklerine daha sıcak baktıklarını da eklerken, duvarlarında paylaşım yapmak için izin istendiğinde onay oranının %43’lere indiğini ilettiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*