12 Kasım 2018

Social Login’de Facebook Sosyal Ağlar Arasında Birinci Sırada

facebook social login
Son dönemlerde sıkça kullanılan social login özelliğinde en çok tercih edilen platformun Facebook olduğu öne çıkıyor. Kullanıcıların her site üzerinde bir hesap açmamaları için kullanılan social login özelliği aynı zamanda kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunulmasını da sağlıyor.

Gigya Inc.’in yaptığı araştırmaya göre 2013’ün dördüncü çeyreğinde social login kullananların yüzde 76’lık bir bölümü e-ticaret şirketlerine giriş yaparken Facebook hesaplarıyla bağlandı ve üçüncü çeyrekte bu oran yüzde 74’tü.

Social login’de tercih edilen ikinci platformun ise Google+ olduğu dikkat çekiyor. Yüzde 16’lık bir paya sahip olan Google+’ın dördüncü çeyrekte yüzde birlik bir düşüş yaşadığı görülüyor. Üçüncü çeyrekte Google+ ile sitelere giriş yapanların oranı yüzde 17’ydi.

Social Login sırasında Yahoo’yu kullananların oranı dördüncü çeyrekte de değişmedi ve yüzde 3’te sabit kaldı. Twitter ise yüzde 3’lük bir düşüş yaşayarak yüzde 2’ye geriledi. E-ticaret şirketlerine giriş yaparken PayPal hesabını kullananlar yüzde 1’lik bir bölümü oluştururken, diğer social login sistemlerini kullananlar yüzde 2’lik bir paya sahip.

Dördüncü çeyrekte mobil cihazlar üzerinden social login yapanların yüzde 63’ü Facebook’u tercih etti; ancak mobilde Facebook üzerinden giriş yapanlarda bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 3’lük bir düşüş olduğu gözlemleniyor.

Diğer platformlara bakıldığında Google+’ın yüzde 25 ile ikinci, Twitter’ın yüzde 6 ile üçüncü, Yahoo’nun ise yüzde 5 ile dördüncü sırada olduğunu görülüyor.

Social login ile daha detaylı bilgi almak için : Social Login Nedir, Avantajları Nelerdir?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*