16 Kasım 2018

SocialBakers Ocak 2013: Facebook’un En Hızlısı Trendyol

SocialBakers‘ın yerli markaların Facebook sayfaları için hazırladığı Ocak 2013 raporuna göre e-ticaret siteleri arasında Trendyol öne çıkmış durumda. Facebook’taki fanların sorularına en hızlı ve en etkili şekilde cevap veren şirket olarak belirlenen Trendyol yerli Facebook fanların oranı kısmında da bütün markalar arasında ilk 5’te 7. sırada yer alan Markafoni’nin ardından 8. sırada yer aldı.

Yalnızca e-ticaret değil, bütün markaların Facebook sayfalarının değerlendirildiği araştırmanın “Yerli Hayran Sayısına Göre İlk 10 Facebook Sayfası” bölümünde Markafoni yüzde 97,9’luk oranla 7. sırada, Trendyol ise yüzde 96,7’lik oranla beşinci sırada 8. sırada yer aldı. Listedeki en yüksek oran ise yüzde 97,9 ile Akbank’ın.

Etkileşim anlamındaki sıralamada ise (Top 5 Socially Devoted Facebook Brands) Trendyol’un en hızlı cevap veren Facebook sayfası olarak dikkat çekmiş olduğu görülüyor. Yalnızca 13 dakikada müşterilerine cevap veren Trendyol’un Facebook sayfası, yüzde 98’lik cevap verme oranıyla da listenin başını çekiyor.

Trendyol dışında listedeki göstergelerde yer alan tek e-ticaret şirketi ise Bukombin oldu. Bukombin’in 36 bin etkileşim alan görsel çalışması Ocak ayı içerisinde 33 bin beğeni, 961 yorum ve 2296 paylaşım ile yüzde 4,9 etkileşim oranına sahip oldu ve Ocak 2013’ün en çok dikkat çekenleri arasında yer aldı.

Düzeltme: Markafoni yetkililerinin bizlere yaptığı çağrı ve SocialBakers’ın 14 Şubat 2013 itibarıyla yaptığı düzeltme ile Trendyol’un ve Bukombin’in yanı sıra Markafoni’nin de listede yer aldığı ortaya çıktı. Yukarıdaki satırlarda altı çizili bölümlerin nedeni SocialBakers’ın raporun doğru halini sonradan yayınlamış olmasıdır.

SocialBakers Ocak 2013 FacebookSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*