15 Kasım 2018

Son Dönemin En Büyük Yatırımcı Desteği Garajyeri’ne Ödül Getirdi

Garajyeri-eticaret-girişim-girişimcilik-mobil_ticaret (2)Kişiden kişiye hızlı, kolay ve güvenilir şekilde araç kiralama hizmeti sunan Garajyeri, İTÜ Arı Teknokent Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi kapsamındaki BeeTech 2015 Awards’da “En Büyük Yatırımcı İlgisini Toplayan Start-Up Özel Ödülü”nü aldı.

Genç girişimciler Arda Aşkın, Güven Özyurt ve Erman Çağıral tarafından Doğa Girişim’in yatırım desteği ile 2015’te kurulan ve kısa zamanda çok sayıda yatırımcının ilgisini çeken Garajyeri geçtiğimiz aylarda e-ticaretin usta isimlerinden 800 bin dolar yatırım aldı. Bunların arasında Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, Hummingbird Ventures, Yemeksepeti yatırımcısı Raiffeisen Investment’tan Gökçe Kabatepe, Aydın Evren Özol ve Oytun Özer’in yanı sıra Lidyana.com kurucusu Hakan Baş, Tek Cevher Yatırım Holding sahibi Mert Bayram, Gram Games kurucularından Kaan Karamancı ve BGCParters’dan Mahmut Dermancıoğlu ile Özgür Altuğ yer alıyor.

Paylaşım ekonomisine dayalı Garajyeri’nin kısa sürede ülkemizde kurulan en popüler sosyal fayda girişimlerinden biri haline geldiği görülüyor. Kullanıcılar Garajyeri üzerinden yakın çevresi ve hatta mahallesindeki araçları kiralayarak hem komşuluk ilişkilerini kuvvetlendiriyor hem de İstanbul gibi trafik sorunu yaşayan bir kentte araç sayısındaki artışın önüne geçiyor.

İlgili yazı: E-Ticarette API Ekonomisi Başladı: Mobili Doğru Kullanan Kazanacak

Garajyeri’nden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

10 yaşından genç olan araçların zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olan araç sahipleri, araçlarını sisteme kaydedip TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, IBAN numarası, e-posta adresi ve ruhsat bilgileri gibi temel verileri siteye giriyor. Verilen bilgilerin doğruluğunu geçerli sorgulama sistemleriyle kontrol eden Garajyeri araç sahipleriyle iletişime geçiyor ve üyeliklerini onaylıyor. Araç kiralamak isteyenler ise ehliyet puanı yeterliliği ve Facebook ile giriş gibi bir takım ek zorunluluklar ile birlikte bilgilerini sisteme girerek platforma üye olabiliyor.

Platformdaki araçların saatlik veya günlük kira fiyatları araç sahipleri tarafından belirleniyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar, lokasyon ve tarih seçerek arama yapıyor ve gelen sonuçlar içinden, fiyat, model ve mesafe açısından en uygun olan araca istekte bulunuyor. Araç sahibi bu isteği onayladığında, kiracı Garajyeri üzerinden ödeme yapıyor ve gidip anahtarı elden teslim alıyor. Araç iade edilinceye kadar Garajyeri hesabında tutulan kira bedeli, aracın teslimiyle birlikte araç sahibine aktarılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*