21 Kasım 2018

Can Turanlı’nın Yeni Girişimi Sopsy Yayında

Sopsy LogoGeçtiğimiz senenin son zamanlarından beri hazırlıkları süren ve hem yatırımcı hem de kurucu ekip anlamında güçlü isimleri bir araya getiren online mağaza kurma girişimi Sopsy yayına girdi.

Markapon ve YOYO‘nun kurucusu olan Can Turanlı tarafından hayata geçirilen Sopsy, kullanıcıların kendi online mağazalarını kolayca açmaya yarayan yeni nesil bir online alışveriş girişimi. An itibarıyla test aşamasında yayına giren Sopsy, “İnternette dükkan açmanın en kolay yolu” sloganıyla hizmet veriyor ve kullanıcılarına zahmetsiz online satış yapma imkanı sunuyor.

Kullanıcıların kendi logoları ve kendi tasarımları ile kendi ürünlerini satmalarına olanak tanıyan Sopsy, son zamanların popüler iş alanlarından biri haline gelen online alışveriş sektöründe yer almak isteyen girişimcilerin altyapı, ödeme sistemi ve alan adı gibi dertlerden kurtaran ve kolayca satış yapmalarına olanak tanıyan bir sisteme sahip. Kullanımının Facebook’tan bile kolay olduğu iddiasındaki girişim, kullanıcıya özel tasarım (görsel, yazı karakteri, renk, tema vb) oluşturma fırsatı veriyor.

İlk 15 günlük kullanımı ücretsiz olan servis, 15 günün sonrasında ayda 30 TL ya da senede 240 TL ile kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda.

Ödemelerin PayPal üzerinden gerçekleştirildiği Sopsy’de dükkan açma aşaması yalnızca birkaç dakikada gerçekleşiyor. Dükkan sahiplerinin ciro, sipariş, ürün ve iade gibi metriklere kolayca ulaşabileceği raporlar da sunan sistemin şu an için test aşamasında olduğunu tekrar hatırlatalım.

1 milyon TL’den az sermaye ile e-ticaret sitesi kurulamayacağının konuşulduğu Türk e-ticaret sektöründe farklı bir deneyim yaşatacağını düşündüğümüz Sopsy ile ilgili detaylara ve Sopsy ekibinin gelecek planlarına önümüzdeki zamanlarda özel röportajlar ile yer vereceğiz.

Sopsy Ana SayfaSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. ozgur der ki:

  groupon, zipcar ve sonrasında da tictail. Samwer kardeşler clone kralı diye tanıtılıyor ama bizimkilere gerçekten haksızlık yapılıyor.

 2. Son zamanlarda tartışılan bir konu var: Ülkemizde internet sektörü gelişiyor, aldı başını gidiyor. Binlerce site var haliyle yeni açılacaklar için altyapı sağlamak mantıklı bir girişim.

  Fakat sposy’de baştan ciddi bir problem var: İsim. Ben yıllardır eticaret yapacak insanlara altyapı üretiyorum. Hiç birinin ana dili ing. değil. Hedef kitlemiz öncelikle Türkiye pazarı iken zor mail kullanan bir kitleye bu tarz akılda kalması onlar için zor bir isimle yaklaşmak problem yaratacaktır.

  Muhtemelen önümüzdeki yıllarda “isim mühendisliği” adı altında bir alt sektörde bu nedenle doğacaktır: hedef kitleye göre isim analizi yapıp çözüm üreten.

  başarılar diliyorum

 3. Yazınızdan sonra siteyi denedim ama sanırım şu anda beta yayındalar çünkü çok eksikleri ve hataları var sanırım zaman içerisinde sistem oturacaktır.

 4. Markapon, Yoyo ve şimdi de ”Sopsy”….. yine başarılı olacaktır.

  Fikrim, Can bey’i yakından tanıdığım ve düşüncesini gerçekleştirdiğinde başarıya ulaşabilecek bir kişi olduğunu bildiğimden dolayıdır.

  Beta yayından sonra eminim çok daha etkili olacaktır.

  Tebrikler.

  • Umarım şahıs olarak bir fark yaratırlar.
   Siteyi inceledim ve kullanım rahatlığı açısından ganipara, benzemesede incir gibi sitelerden bir adım daha önde olduklarını söyleyebilirim. Başarılar.

 5. Paypal ile ödeme kabul edilmesinin tabiki geçerli sebepleri vardır fakat bence diğer alternatifler acilen gözden geçirilmeli, paypal hesabı olmayan ve alışveriş yapmayan bir kullanıcı kredi kartı ile ödeme yapabilmek için birkaç adımdan geçiyor, paypal’ın ülkemizdeki alternatifleri kullanılabilir.

 6. Bahadır der ki:

  Ben siteyi inceledim incir varken sundukları hizmet bana hiç avantajlı gelmedi.
  Hatta İncir, sopsy nin sunduklarının daha da fazlasını içeriyor. Ayrıca bu yeni sitenin iletişim bilgileri hatalı. Verdikleri e-posta adresi devamlı hata veriyor.Beta yayınında bu tür sorunları gidereceklerini düşünüyorum. Ama yolun daha çok başındalar. Şimdiden başarılar.

 7. Satın almak isteyen arkadaşlar bu adresden satın alabilirler.

  http://www.bolmarka.com/product/sopsy-2-dakikada-alisveris-sitesi-ac/

 8. Bugünlerde ise Sopsy ve Turkcelle Ortaklığı ile ilk 10 bin Turkcell’iye 1 Yıl Ücretsiz Sunuyor.

  http://www.blogatur.com/turkcelllilere-ozel-ucretsiz-online-magaza-hizmeti.html

 9. Güzel bir girişim ve eticaret söktüründe ses getirecek bir durum yakın zamanda güncel medyada duyarız diye tahmin ediyorum…

Fikrini söyle

*