14 Aralık 2018

SortingWithStyle Kargo Ücretini Azaltarak Satış Oranlarını Hızla Arttırdı

Farklı stillerde ofis eşyaları satan SortingWithStyle.com, alışveriş sepeti terk oranlarının hızla arttığını farkederek satışa dönüşme oranlarını arttırmak adına kargo ücretlerini düşürmeye karar verdi.

Alışveriş için sitelerine gelen tüketicilerin özellikle kargo fiyatlarını gördükten sonra alışverişlerini yarıda bıraktıklarının farkına varan site yetkilileri, sabit kargo hizmetini kullanmaya başladıktan sonra satışlarında oldukça yüksek oranlarda artış olduğunu açıkladılar.

Birçok büyük online alışveriş sitesinin ücretsiz ya da düşük kargo hizmeti sunduklarının farkında olduklarını belirten SortingWithStyle.com CEO’su Sayeh Pezeshki, küçük ölçekli bir site olduklarından dolayı ücretsiz kargo hizmeti sunamayacaklarını belirterek, kargo fiyatlarında standartın altına inerek oldukça başarılı sonuçlar yakaladılarını ifade etti.

Aralık ayı itibarı ile 2 kilo altındaki ürünlere 2.95 dolar kargo ücreti biçen firma, daha ağır olan siparişlerde ise 4.95 dolarlık sabit kargo ücreti başlattıklarını belirtti. Sabit fiyatlardan önce kargo ücretlerinin ürünlerin boyutlarına göre 11 – 12 dolarlara ulaşabildiğini belirten Pezeshki, yeni fiyat uygulamalarıyla satışa dönüşme oranlarının eskiye kıyasla önemli bir oranda arttığını ekledi.

Zaman zaman belirtilen kargo ücretinin ürün yollanımları için yetersiz kaldığını ileten Pezeshki, satışa dönüşme oranlarındaki artışla bunu telafi edebildiklerini belirterek sabit kargo ücretinin duyurusunu ana sayfalarından yaptıklarını da açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*